Kvepia krize? | kl.lt

KVEPIA KRIZE?

Prisiekę krepšinio aistruoliai šiomis dienomis gyvena Europos jaunučių čempionato Kaune nuotaikomis. Nepaisant permainingų rezultatų, kovingosios lietuvaitės įrodinėja, kad mūsų šalies moterų krepšinio rinktinė be talentų neliks.

Labiau neraminantys signalai skamba iš Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL). Šalies moterų rinktinei pagrindine žaidėjų donore turinti būti LMKL vasarą patyrė stiprų smūgį. Po praėjusio sezono su lyga atsisveikino iškart du pajėgiausi klubai. Lyg susitarusios turnyro duris užtrenkė čempionės Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ ir vicečempionė Marijampolės „Sūduva“. Be garsių pareiškimų, patyliukais, tarsi nieko baisaus neįvyko. Vis dėlto Garliavoje įsikūręs „sirenų“ klubas ne vienus metus buvo tarp tų, kurie diktuoja lygos madas, o Marijampolės ekipa – apskritai šalies moterų krepšinio simbolis. Pagal pasiekimus ir tradicijas greta Suvalkijos komandos galėtų rikiuotis tik legendinė Vilniaus „Kibirkštis“. Sutapimas ar ne, bet abu „pabėgėliai“ pasitraukė būtent tada, kai tapo aišku, jog keičiasi visa lygos vadovybė. Dar vienas faktas – abu klubai atstovavo rajonams, kuriuos valdo socialdemokratai, negailėję lėšų lygai, kai ją daugelį metų globojo buvęs jų partijos vedlys Algirdas Butkevičius. Tačiau ekspremjero ir jo palaikomų žmonių LMKL nebeliko, išgaravo ir parama geriausioms ekipoms. Šios nutarė dėti tašką, po kurio Lietuvos pirmenybėse liko gal tik trys daugmaž konkurencingos dalyvės – „Kibirkštis“, Klaipėdos „Fortūna“ ir Kauno „LSU-Aistės“.

LMKL pirmenybių organizavimą perėmusi Lietuvos krepšinio federacija, gelbėdama situaciją, kreipėsi į Latvijos kolegas. Broliukai sutiko greta dar kvėpuojančių penkių mūsų klubų į Lietuvos čempionatą išleisti ir tris savo komandas.

Taigi, jei situacija nepasikeis radikaliai, šį sezoną Lietuvos moterų klubų krepšinio laukia rimta krizė. Tokios nebuvo seniai. Labai didelis klausimas, kada iš šio nuosmukio sugebės išbristi ir lyga, ir moterų krepšinis.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Linas

Jei nera suduvos ir Sirenu tai sakes

SUSIJUSIOS NAUJIENOS