Liūdesys asmenybės kulto tema | kl.lt

LIŪDESYS ASMENYBĖS KULTO TEMA

Norėčiau paklausti žurnalistų, kodėl viešojoje erdvėje tiek daug kalbama apie "valstiečių" lyderį Ramūną Karbauskį?

"Tau nepatynka Karbauckyz? A kodė nepatynka Karbauckyz? Visiems patynka Karbauckyz?" – paklausite jūs.

Atsakysiu atvirai, man R.Karbauskis nepatinka. Man nepatinka, kaip jis atrodo. Man nepatinka, kaip jis kalba (jeigu tą veblenimą galima pavadinti kalbėjimu). Man nepatinka, kaip jis mąsto (jeigu tą farso ir kliedesių mišinį apskritai galima pavadinti mąstymu).

Man nepatinka žmonės, kuriems jis patinka. Man R.Karbauskis tiesiog nepatinka – nei kaip žmogus, nei kaip politikas.

Vis dėlto didžiausia R.Karbauskio bėda yra net ne tai. Didžiausia R.Karbauskio problema, mano nuomone, yra tai, kad jis – absoliutus politinis nevykėlis. Pateiksiu tik du pavyzdžius.

Pirmas pavyzdys. Seimas suteikia Vytautui Landsbergiui valstybės vadovo statusą ir didysis R.Karbauskis po kelių dienų anksti ryte pareiškia, kad kreipsis į Konstitucinį Teismą. Tos pačios dienos pavakarėje pasklinda žinia, kad Prezidentas patvirtino Seimo sprendimą, o tai reiškia, kad šaukštai yra po pietų ir kad dabar tas runkelių dievaitis gali kreiptis nors ir į savo rusiškų trąšų bei traktorių tiekėjus.

Antras pavyzdys susijęs su įvykiais pačioje šios kadencijos pradžioje, kai R.Karbauskis atsisakė mandato. Ar jis nors suvokia, ką padarė? Kažkokie kvailiai, užuot prisigėrę sekmadienio rytą, nunešė savo pašalpų ir vaiko pinigais nupenėtus pasturgalius iki balsadėžių ir atidavė savo balsą už R.Karbauskį, didįjį R.Karbauskį, kad jis būtų Seime ir kovotų su "Landsbergių diktatu".

O ką gi padarė R.Karbauskis? Jis, it tikras kolūkio caras, paėmė ir išmetė savo rinkėjų valia jam suteiktą mandatą tiesiai į klozetą. Ir kodėl jis tą padarė? Ar tikėjosi, kad per patį pandemijos įkarštį bus rengiami pirmalaikiai rinkimai praėjus vos kelioms savaitėms nuo senųjų? O gal įsivaizdavo, kad visi klaupsis ant kelių ir maldaus jo formuoti valdančiąją daugumą ("Nu, puonas Pyjau, pfu, Karbaucki, nu būkyt tuoks geras, grįžkit į Seimą, įveskit karantiną, o mes verkšlensime ir nesiskiepisime")?

Ir tai tik du pavyzdžiai iš labai labai ilgo pasakojimų apie R.Karbauskį repertuaro.

A.Brazauskas nevengė taurelės (jam buvo būdingos ir kitos ydos), V.Uspaskichas turi kažką panašaus į humoro jausmą, A.Zuokas geba gražiai pačiulbėti priešais kameras, net R.Paksas ir tas moka valdyti lėktuvą. O ką gero galima pasakyti apie R.Karbauskį?

Ogi nieko. Iki pandemijos pagrindinis "valstiečius" jaudinęs klausimas buvo alkoholis. Visos pandemijos bėdos buvo sprendžiamos karantinu, pataikaujant skiepų bijantiems begemotams.

R.Karbauskio padėtis tokia pat liūdna, kaip ir jo serialas, kurio pagrindinis veikėjas savo išvaizda primena idėjos sumanytoją, mecenatą ir scenarijaus autorių.

Tad pakartosiu klausimą: kodėl tiek daug yra kalbama apie žmogų, kuris buvo niekas, turėdamas valdančiąją daugumą, o dabar tėra kiemo lygio politikierius?

Redakcijos prierašas. O gal kiti skaitytojai turi kitokių nuomonių?

Rašyti komentarą
Komentarai (32)

Pritariu

Onei. Man irgi patinka Karbauskis. Kaip dalinsimės, One? O gal tegul Ramūnas renkasi?

!

Gerai čia pavarei, mužikėli iš tupinoidų giminės

Tu gerbi putiną,

troline kūrva.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS