Nebūk pavėpęs | kl.lt

NEBŪK PAVĖPĘS

Tikroji pandemija greičiausiai ne ta, kuri kilo užpernai ir kasdien pasiglemžia daugybę gyvybių. Kada tikriausioji, sukelianti dvasinę mirtį, prasidėjo, niekas nė nežino. Gal jau Adomo ir Ievos laikais.

Politikai ir ekonomistai dažnai mėgsta savais žodžiais atkartoti senolių išmintį: "Nebūk pavėpęs, nebūsi išstipęs." Kitaip tariant, COVID-19 surišo rankas tik išsižiojėliams, o veiklūs žmonės rado naujų kelių į finansinę sėkmę. Žinoma, tik vėplos atsiritus pandemijos bangai nesugalvojo, kad, Lietuvai pripirkus keletą kartų brangesnių nei kitose šalyse koronaviruso testų, galima suklestėti. Tik visiški mulkiai nesumąstė, kad visai geras būdas pralobti – kyštelėti ranką į valstybės kišenę, skirtą krizės paveiktiems verslams padėti, ir išsitraukti keletą milijonų.

Mūsų tradiciniu supratimu, dorai besielgiantys žmonės yra išsižiojėliai, o piktnaudžiautojai – tie laimės kūdikiai, kuriems blogų laikų nebūna nei per marus, nei per karus.

Na, sėkmės pavyzdžius ne taip jau retai irgi aplanko nesėkmės, persirengusios pareigūnų uniformomis. Su didžiausiais triukšmais keliamos bylos, taip įnirtingai mosikuojama Baudžiamuoju kodeksu, atrodo, užmuš. Teisėsaugos cechuose audžiami ilgiausi ikiteisminiai tyrimai, metų metus vyksta teismai, kol vieną gražią dieną visi lengviau atsidūsta. Skelbiamas nuosprendis: apvogusieji savo valstybės piliečius nuo įkalinimo bausmės atleidžiami, skiriama bauda. Pasipiktinusi visuomenė klausia: kodėl?! Todėl, kad jie laimės kūdikiai.

Dalia Grybauskaitė savo prezidentavimo laikais buvo pradėjusi didžiulį antikorupcijos vajų. Ir jos rinkėjai, ir antigrybauskininkai plojo rankomis, kad pagaliau atsirado teisingas šalies vadovas, kurio valia nuo valstybės kūno bus išgaudyti visi parazitai. Bet. Ši teisingumo kampanija baigėsi prezidentės pasiūlymu piktnaudžiautojus ne už grotų kišti, bet bausti piniginėmis baudomis. Išties, kokia nauda pasodinus? Ir apgyvendink, ir maitink, ir saugok. Be to, tai vis tiek nekelia baimės kitiems dvasiniams numirėliams tapti laimės kūdikiais.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS