Šalies bėda – institucinė demencija | kl.lt

ŠALIES BĖDA – INSTITUCINĖ DEMENCIJA

Premjeras jau bijo anarchijos ir įtaria, kad protesto pozą išlaužę konservatoriai nori destabilizuoti šalį.

Kai pro langus į ministeriją nakvoti landžioja mokytojai, tokie S.Skvernelio minties šuoliai – visai logiški.

Tik visas tas anarchistinis gaivalas iš tiesų atsirado ne dabar, bet pulsavo jau seniai, nes valstybėje visą laiką buvo kovojama su pasekmėmis, o ne priežastimis.

Streikuojantys medikai, kultūrininkai, pedagogai – taip pat pasekmė to chaotiško partinio valdymo, paremto ne vakarietišku veiklos organizavimu ir strategija, o manipuliatyvine vadyba ir gaisrų gesinimu.

Kaip sovietiniais laikais, valstybė springsta vajais: tai tapsime informacinių technologijų šalimi, tai Baltijos regiono SGD distribucijos centru, tai dabar kariausime už 2,5 proc. BVP perspektyvoje. Ir iš visko išeina tie patys veneriniai negalavimai. Triperis, taip sakant.

Štai nūnai gesinamas mokytojų streikas – nėra pinigų algoms didinti. Tarsi tai anksčiau nebuvo žinoma. Tik kodėl tada partijos pasirašė susitarimą iki 2030-ųjų didinti asignavimus ne švietimui, o karui? Ir dar žinant apklausos duomenis, kad 65 proc. lietuvių yra prieš ginklavimąsi.

Dar vienas klausimas: jeigu Lietuvoje 6 tūkstančiais pedagogų per daug, kodėl jie neatleisti arba neperkvalifikuoti? Vien šių žmonių atlyginimams per metus reikia 37,5 mln. eurų, kuriuos ir buvo galima skirti mokytojų algų didinimui.

O kiek Lietuvos švietimo sistema valdo nereikalingo turto, kurį išlaikyti kasmet vis didesnė našta? Ar kas nors domėjosi, kiek milijonų eurų kiekvieną mėnesį sumokama Rusijai už mokymo įstaigų pastatuose suvartotą elektrą? Kiek kainuoja administraciniai resursai, niekam nereikalingų dalykų (pvz., tikybos) dėstymas, seminarai su kavute, pinigų plovyklomis tapusios konferencijos, autotransportas?

Ta pati totalinė valdymo demencija vyrauja ne vien švietime, bet ir visame dūstančiame viešajame sektoriuje, kuris tapo monumentu mūsų visų nelaimei – neūkiškumui ir institucinei silpnaprotystei.

Rašyti komentarą
Komentarai (13)

Ir vėl

Ir vėl išlindo paciukas. Ir vėl jam skauda pilvukas? O gal - užduotėlė? Kaip blogai Lietuvėlėj... Viskas viskas blogai...O ką daryti,kad būtų gerai? O labai paprastai : Reikia neleisti pinigėlių gynybai. Reikia išeiti iš NATO sargybos. Tada jau ateis iš rytų išlaisvintojėliai - ir vėl bus geras ir šviesus gyvenimėlis :-) Ar taip? O jei ne taip supratau (bent jau aš) - tai gal reiktų pasinaudoti kitų čia komentatorių gerais patarimėliais : t.y. pasitikrinti sveikatėlę... :-)

kotas

Sauliau Pociau, spausk pas Verygą pasitikrinti psichiką - nusišnekėjai žemiau kito Sauliaus. Ne Mokytojai sulindo pro langą, o ministrė pabėgo iš derybų, tad Mokytojai iki šiol laukia. Tai ką atstovauji, Saulele, kad nori be ginklo atiduoti šalį teroristams? O kodėl už elektrą mokame rusams o nesinaudojame taip ir nepradėta statyti Ignalinos AE???

AAA

Nebūtų tiek emigravę žmonių, nebūtų ir perteklinių mokytojų. O emigravę nebūtų tiek, jei būtų darbų, darbo vietų. Darbo vietų būtų daugiau, jei patys daugiau gamintumėm ir ypač - daugiau vartotumėm/pirktumėm lietuviškų gaminių. Vadinasi, blogai su valstybės valdymo-ekonomine sistema. Kova su pasekmėmis nubus veiksminga. Ypač ydinga vyriausybių sudarymo politika, besiremianti partiniu principu. Tai veda į katastrofą, deja.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS