Afganistano prezidento rinkimus pralaimėjęs A. Abdullah užginčijo rezultatus | kl.lt

AFGANISTANO PREZIDENTO RINKIMUS PRALAIMĖJĘS A. ABDULLAH UŽGINČIJO REZULTATUS

Afganistano prezidento rinkimus pralaimėjusiu pripažintas faktinis premjeras Abdullah Abdullah (Abdula Abdula) antradienį užginčijo paskelbtus galutinius rezultatus, rodančius jo varžovo Ashrafo Ghani (Ašrafo Ganio) pergalę, ir pažadėjo įkurti savo lygiagrečią vyriausybę.

„Mūsų komanda, remdamasi švariais ir biometriniais balsais, yra nugalėtoja, ir mes skelbiame savo pergalę. Klastotojai yra istorijos gėda, ir skelbiame mūsų įtraukiančią vyriausybę“, – per spaudos konferenciją Kabule pareiškė A. Abdullah.

Anksčiau antradienį Afganistano nacionalinė rinkimų komisija paskelbė pernai rugsėjo 28 dieną vykusių rinkimų galutinius rezultatus, rodančius, kad prezidentas A. Ghani užsitikrino antrą kadenciją, gavęs 50,64 proc. balsų.

Rezultatų paskelbimas buvo atidėliojamas beveik penkis mėnesius, kai kaltinimai balsų klastojimu, pareikšti A. Abdullah, privertė surengti perskaičiavimą.

Dabartinis viceprezidentas Abdulas Rashidas Dostumas (Abdulas Rašidas Dostumas) – įtakingas buvęs karo vadas uzbekas ir A. Abdullah bendražygis – taip pat pagrasino suformuoti lygiagrečią vyriausybę, jei bus paskelbti A. Ghani pergalę rodantys rezultatai.

A. Abdullah 2014 metais pralaimėjo A. Ghani prieštaringai vertinamus rinkimus. Po jų į šalies politiką teko įsikišti Vašingtonui, įtikinusiam abu politikus dalytis valdžia.

Dėl pažeidimų nebuvo įskaityti beveik milijonas iš pirminių 2,7 mln. balsalapių, o tai reiškia, kad aktyvumas šiuose rinkimuose buvo mažiausias per visą Afganistano istoriją.

Galiausiai buvo įskaičiuota tik 1,8 mln. balsų. Šis skaičius yra labai mažas, atsižvelgiant į faktą, kad Afganistanas turi maždaug 35 mln. gyventojų, įskaitant 9,6 mln. registruotų rinkėjų.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS