Afganistano rinkimų komisija galutinai patvirtino prezidento A. Ghani pergalę | kl.lt

AFGANISTANO RINKIMŲ KOMISIJA GALUTINAI PATVIRTINO PREZIDENTO A. GHANI PERGALĘ

Afganistano prezidentas Ashrafas Ghani (Ašrafas Ganis) užsitikrino antrąją kadenciją, rodo antradienį nacionalinės rinkimų komisijos paskelbti balsavimo, vykusio pernai rugsėjo 28 dieną, galutiniais rezultatai.

„Rinkimų komisija skelbia p. Ashrafą Ghani, gavusį 50,64 proc. balsų, Afganistano prezidentu“, – per spaudos konferenciją Kabule sakė komisijos pirmininkė Hawa Alam Nuristani (Hava Alam Nuristani).

„Tepadeda jam Dievas tarnauti Afganistano žmonėms... Taip pat meldžiuosi, kad į mūsų šalį ateitų taika“, – pridūrė ji.

Rezultatų paskelbimas buvo atidėliojamas beveik penkis mėnesius, kai kaltinimai balsų klastojimu, pareikšti A. Ghani pagrindinio varžovo ir faktinio premjero Abdullah Abdullah (Abdulos Abdulos), privertė surengti perskaičiavimą.

Dėl atidėto rezultatų paskelbimo Afganistaną ištiko politinė krizė, kai JAV tariasi su Talibanu dėl susitarimo, kuris leistų išvesti amerikiečių kariuomenę mainais į įvairias saugumo garantijas bei pažadą, kad kovotojai pradės taikos derybas su Afganistano vyriausybe.

Jei padėtis stabilizuosis, rinkimų nugalėtoju paskelbtas A. Ghani tikriausiai susės su talibais derybų ir bandys susitarti dėl Afganistano ateities.

Anksčiau šią savaitę A. Abdullah komanda pareiškė, kad nepriimtų apgavikiškų rezultatų.

Dabartinis viceprezidentas Abdulas Rashidas Dostumas (Abdulas Rašidas Dostumas) – įtakingas buvęs karo vadas uzbekas ir A. Abdullah bendražygis – taip pat pagrasino suformuoti lygiagrečią vyriausybę, jei bus paskelbti tokie rezultatai.

A. Abdullah 2014 metais pralaimėjo A. Ghani prieštaringai vertinamus rinkimus. Po jų į šalies politiką teko įsikišti Vašingtonui, įtikinusiam abu politikus dalytis valdžia.

Dėl pažeidimų nebuvo įskaityti beveik milijonas iš pirminių 2,7 mln. balsalapių, o tai reiškia, kad aktyvumas šiuose rinkimuose buvo mažiausias per visą Afganistano istoriją.

Galiausiai buvo įskaičiuota tik 1,8 mln. balsų. Šis skaičius yra labai mažas, atsižvelgiant į faktą, kad Afganistanas turi maždaug 35 mln. gyventojų, įskaitant 9,6 mln. registruotų rinkėjų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS