Akcijų rinkos daugiausia kyla investuotojams stebint prekybos derybas Pereiti į pagrindinį turinį

Akcijų rinkos daugiausia kyla investuotojams stebint prekybos derybas

2025-04-28 12:05
Emilija Ferdmanaitė (ELTA)

Akcijų rinkos pirmadienį daugiausia kilo, investuotojams stebint, ar šalims pavyks sušvelninti griežtą Donaldo Trumpo tarifų politiką ir ar įtampa prekybos fronte sumažės.

Akcijų rinkos daugiausia kyla investuotojams stebint prekybos derybas
Akcijų rinkos daugiausia kyla investuotojams stebint prekybos derybas / Scanpix nuotr.

Dėmesys taip pat krypo į Kiniją, kur prezidentas Xi Jinpingas kartu su kitais aukščiausiais šalies vadovais praėjusią savaitę aptarė planus skatinti vartojimą antroje pagal dydį pasaulio ekonomikoje.

Pirmadienio prekyba po praėjusios savaitės sujudimo prasidėjo gana vangiai. Rinkos ruošiasi artėjančiam pelno sezonui, ekonominiams rezultatams ir centrinių bankų sprendimams.

„Įžengiame į mėnesio pabaigą ir savaitę, kurioje netrūks rizikos, tad kolektyvinė nuotaika šiuo metu – „atsargiai optimistinė“,“ – sakė Chrisas Westonas iš „Pepperstone“.

„Ar rizika ir toliau kils, priklausys nuo ekonominių rezultatų ir JAV įmonių pelno, tačiau lūkesčių kartelė išlieka žema, o nerimo siena laukia, kol bus įveikta“, – pridūrė jis.

Jis pažymėjo, kad nors atsargumas išlieka, esama ir optimizmo: Baltieji rūmai pasirodė jautrūs ekstremalioms rinkos reakcijoms, tokioms kaip obligacijų rinkos nuosmukis reaguojant į D. Trumpo balandžio 2 d. paskelbtus „Išsivadavimo dienos“ muitus.

„Investuotojai jaučiasi susigrąžinę kontrolę – kolektyvas stebėjo JAV administracijos atsaką į 10 metų trukmės obligacijų, akcijų ir kito turto svyravimus, o tai leidžia manyti, kad D. Trumpas ir jo komanda turi numatę ribas ir slenksčius“, – teigė Ch. Westonas.

Po stiprios praėjusios savaitės pabaigos Volstrite Azija savaitę pradėjo stabiliai. Tokijas, Honkongas, Sidnėjus, Seulas, Taipėjus, Mumbajus, Bankokas, Džakarta ir Velingtonas kilo, Šanchajus ir Singapūras šiek tiek krito, o Manila liko be pokyčių.

Londonas, Paryžius ir Frankfurtas savaitę pradėjo ryžtingai.

Teigiama nuotaika turėjo įtakos ir auksui, kuris praėjusią savaitę pasiekė rekordines aukštumas su 3 500 dolerių už unciją.

Prekybininkai tikisi, kad vyriausybės sugebės užtvirtinti susitarimus su D. Trumpu, kad sušvelnintų jo plataus masto tarifų poveikį. Praėjusią savaitę pasklido pranešimai, kad Kinija svarsto galimybę atleisti kai kurias JAV prekes nuo griežtų atsakomųjų priemonių.

Pekinas atsakė, kad tarp dviejų ekonominių supergalybių jokios derybos nevyksta, o pirmadienį vienas pareigūnas paneigė D. Trumpo teiginius, esą jis kalbėjęsis su J. Xi telefonu.

Japonijos žiniasklaida pranešė, kad antrasis prekybos derybų raundas Vašingtone numatytas ketvirtadienį.

Derybos bus stebimos kaip barometras kitų šalių pastangoms sušvelninti muitus.

JAV iždo sekretorius Scottas Bessentas teigė, kad „susikalbėjimas“ dėl Pietų Korėjos ir Jungtinių Valstijų prekybos gali būti pasiektas iki šios savaitės pabaigos.

Tuo tarpu Pekine pirmadienį buvo numatyta spaudos konferencija užimtumo, ekonominio augimo ir plėtros klausimais. Ji įvyks praėjus kelioms dienoms po to, kai aukščiausias Kinijos sprendimų priėmimo organas susirinko aptarti, kaip paskatinti augimą.

Lyderiai nagrinėjo įvairias Kinijos problemas, siekdami „sustiprinti vartojimo vaidmenį skatinant ekonominį augimą“, pranešė „Xinhua“ penktadienį.

Jie taip pat pažymėjo, kad sieks „bendradarbiauti su tarptautine bendruomene, aktyviai ginti daugiašališkumo principą ir priešintis vienašalei agresijai“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra