JAV rinkos ketvirtadienį šoktelėjo po stiprių „Microsoft“ ir „Meta“ rezultatų, padėjusių sušvelninti ekonomines baimes.
Prezidento Donaldo Trumpo muitai daugeliui kiniškų prekių balandį pasiekė 145 proc., o Pekinas į juos atsakė 125 proc. tarifais amerikietiškam importui.
Penktadienį Kinijos prekybos ministerija pranešė, jog svarsto JAV derybų pasiūlymą, tačiau nori, kad Vašingtonas parodytų „nuoširdumą“ ir būtų pasirengęs panaikinti muitus, sukrėtusius pasaulines rinkas ir tiekimo grandines.
D. Trumpas ne sykį tvirtino, kad Kinija kreipėsi į jį derybų klausimu, o šią savaitę pareiškė tikįs, jog yra „labai daug šansų pasiekti susitarimą“.
Dešimtims šalių liepos mėnesį baigiasi 90 dienų laikotarpis, per kurį jos turi sudaryti susitarimą su Vašingtonu, kad išvengtų aukštesnių, specialiai joms pritaikytų tarifų.
Stephenas Innesas iš „SPI Asset Management“ teigė, kad Pekinas ir Vašingtonas dabar „mojuoja baltomis vėliavomis“.
Pekino išsakytas nuoširdumo reikalavimas, pasak S. Inneso, reiškia raginimą prieš pradedant rimtas derybas atsisakyti 145 proc. muitų.
„Bet jei pažvelgsime atidžiau, šis kelias vis tiek užminuotas,“ – pridūrė jis.
Penktadienį Honkongo „Hang Seng“ indeksas užsidarė pakilęs daugiau nei 1,7 proc., o Tokijo pagrindinis „Nikkei“ indeksas paaugo 1,04 proc.
Taipėjus šoktelėjo 2,7 proc., Sidnėjus – 1,1 proc., tuo tarpu Seulas pakilo 0,1 proc., o Naujoji Zelandija išliko nepasikeitusi. Žemyninės Kinijos biržos švenčių proga nedirbo.
Europoje Londonas fiksavo augimą, o Paryžius ir Frankfurtas po švenčių pakilo daugiau nei 1 proc.
Japonijos atstovas derybose dėl tarifų ketvirtadienį Vašingtone pareiškė, kad antrasis raundas buvo „atviras ir konstruktyvus“.
Japonijai, svarbiai JAV sąjungininkei ir didžiausiai investuotojai, taikomi tie patys 10 proc. muitai, kaip ir daugumai šalių, kartu su dar griežtesniais tarifais automobiliams, plienui ir aliuminiui.
Japonijos centrinis bankas įspėjo, kad tarifai kursto pasaulinį ekonominį netikrumą, ir sumažino savo augimo prognozes, palikdamas pagrindinę palūkanų normą nepakitusią.
Investuotojai laukia JAV balandžio mėnesio darbo rinkos duomenų, kurie pateiks užuominų apie tolesnę JAV centrinio banko palūkanų normų politiką.
Naujausi komentarai