B. Netanyahu biuras: Izraelis sutiko minimaliai padidinti degalų tiekimą Gazos Ruožui | kl.lt

B. NETANYAHU BIURAS: IZRAELIS SUTIKO MINIMALIAI PADIDINTI DEGALŲ TIEKIMĄ GAZOS RUOŽUI

  • 0

Izraelis trečiadienį sutiko minimaliai padidinti degalų tiekimą Gazos Ruožui, siekdamas išvengti humanitarinės katastrofos, pranešė ministro pirmininko Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahsus) biuras.

Apie tai paskelbta po to, kai Jungtinės Tautos įspėjo apie visišką suirutę Gazos Ruože, palestiniečių teritorijos pietuose suintensyvėjus kovoms.

Socialiniame tinkle „X“ B. Netanyahu biuras nurodė, kad Izraelis, norėdamas išvengti humanitarinės krizės ir epidemijų protrūkio, leido į pietinę palestiniečių anklavo dalį įvežti minimalų degalų kiekį.

„Minimalų dydį kartkartėmis nustatys karo meto ministrų kabinetas, atsižvelgdamas į sergamumą ir humanitarinę padėtį Gazos Ruože“, – pridūrė premjero biuras.

Trečiadienį JT generalinis sekretorius Antonio Gutteresas (Antoniju Guterišas) įspėjo, kad dėl blogėjančių sąlygų Gazos Ruože gali „netrukus visiškai sugriūti viešoji tvarka“.

„Izraelio gynybos pajėgų nuolat bombarduojamas, neturėdamas pastogės ir būtiniausių dalykų išgyventi, manau, kad dėl beviltiškų sąlygų netrukus visiškai sugrius viešoji tvarka ir bus neįmanoma suteikti net ribotos humanitarinės pagalbos“, – laiške JT Saugumo Tarybai rašė jis.

Pirmą kartą nuo 2017-ųjų, kai tapo JT generaliniu sekretoriumi, A. Guterresas pasinaudojo Chartijos 99 straipsniu, pagal kurį jis gali „atkreipti Saugumo Tarybos dėmesį į bet kokį klausimą, kuris, jo nuomone, gali kelti grėsmę tarptautinės taikos ir saugumo palaikymui“.

Minimalų dydį kartkartėmis nustatys karo meto ministrų kabinetas, atsižvelgdamas į sergamumą ir humanitarinę padėtį Gazos Ruože.

Izraelio užsienio reikalų ministras Eli Cohenas (Elis Koenas) pareiškė, kad A. Guterreso įgaliojimai kelia pavojų taikai pasaulyje.

Trečiadienį Didžiojo septyneto (G-7) lyderiai, įskaitant pagrindinius Izraelio partnerius, paragino imtis skubesnių priemonių humanitarinei krizei Gazos Ruože spręsti.

Izraelis apie degalų kiekio padidinimą paskelbė praėjus kelioms dienoms po to, kai jo pagrindinė sąjungininkė JAV paragino leisti įvežti į palestiniečių anklavą didesnį kiekį kuro.

Spalio 7 dieną „Hamas“ surengė precedento neturintį išpuolį prieš pietų Izraelį. Pasak žydų pareigūnų, per išpuolius žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir įkaitais paimta apie 240 žmonių.

Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad per Izraelio vykdomą operaciją šioje teritorijoje jau žuvo 16,2 tūkst. žmonių, daugiausiai civilių gyventojų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS