B. Obama įvardijo vienintelę galimybę užbaigti Izraelio ir Palestinos konfliktą | kl.lt

B. OBAMA ĮVARDIJO VIENINTELĘ GALIMYBĘ UŽBAIGTI IZRAELIO IR PALESTINOS KONFLIKTĄ

  • 0

Jungtinės Valstijos tebėra įsitikinusios, kad Izraelio ilgalaikio saugumo interesus labiausiai atitiktų susitarimas egzistuoti šalia pripažintos Palestinos valstybės, ketvirtadienį pareiškė JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama).

Šiuos komentarus B.Obama išsakė tuojau po to, kai Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) suformavo naują dešiniąją valdančiąją koaliciją, o tas žingsnis veikiausiai dar labiau padidins įtampą pašlijusiuose santykiuose su palestiniečiais.

„Tebemanau, kad dviejų valstybių sprendinys yra absoliučiai gyvybiškai svarbus ne vien taikai tarp izraeliečių ir palestiniečių, bet ir Izraelio, demokratinės žydų valstybės, ilgalaikiam saugumui“, – B.Obama sakė per spaudos konferenciją savo kalnų rezidencijoje Kemp Deivide.

Tradiciškai glaudus JAV ir Izraelio aljansas nukentėjo kilus nesutarimų dėl taikos proceso su palestiniečiais ir numanomo asmeninio priešiškumo tarp B.Obamos ir B.Netanyahu.

Abi pusės viešumoje toliau reiškia palaikymą dvišaliams ryšiams, bet naujoji Izraelio vyriausybė veikiausiai nebus linkusi daryti nuolaidų, reikalingų atnaujinti įstrigusioms deryboms.

Tačiau B.Obama tvirtino, kad dviejų valstybių sprendinys tebėra vienintelė prieinama galimybė užbaigti rusenantį konfliktą.

„Žinau, kad buvo suformuota vyriausybė, kurioje esama žmonių, nebūtinai tikinčių šia prielaida, bet aš tebesilaikau šios prielaidos“, – pabrėžė JAV lyderis ir priminė, kad būtent Kemp Deivide 1978 metais buvo sudaryta taikos sutartis tarp Izraelio ir Egipto.

„Dėl jos Izraelio padėtis geresnė. Manau, tas pats galiotų, jeigu užsitikrintume taikos sutartį tarp izraeliečių ir palestiniečių, – sakė jis. – Ši perspektyva dabar atrodo tolima, bet manau, kad mums visuomet svarbu prisiminti, kas teisinga ir kas įmanoma.“

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS