B. Obama šiltai priėmė popiežių Baltuosiuose rūmuose Pereiti į pagrindinį turinį

B. Obama šiltai priėmė popiežių Baltuosiuose rūmuose

2015-09-23 17:50
BNS inf.
B. Obama šiltai priėmė popiežių Baltuosiuose rūmuose
B. Obama šiltai priėmė popiežių Baltuosiuose rūmuose / Scanpix nuotr.

Pirmasis juodaodis JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) trečiadienį priėmė pirmą iš Amerikos išrinktą popiežių Pranciškų Baltuosiuose rūmuose ir pavadino jį unikaliu moraliniu autoritetu.

Baltųjų rūmų Pietinėje pievelėje skambėjo Vatikano bei Jungtinių Valstijų himnai ir griaudėjo 21 sveikinimo salvė, o Vašingtono gyventojai šio istorinio pontifiko vizito proga užtvindė miesto gatves.

Būdamas daugelio iš 70 mln. Amerikos katalikų dvasiniu vadovu popiežius Pranciškus taip pat yra galimas B.Obamos sąjungininkas, kadangi juos abu sieja dauguma bendrų pažangių tikslų.

Abu jie siekia imtis veiksmų kovoje su klimato kaita žemėje bei sveikina Jungtinių Valstijų ir Kubos santykių atšilimą – palaiko Baltiesiems rūmams artimas idėjas, kurioms priešinasi Kongreso konservatoriai.

„Aš tikiu, kad jūsų vizitą lydintis jaudulys kyla ne tik todėl, kad esate popiežius, bet dėl jūsų unikalių žmogiškųjų savybių“, – sakė B.Obama savo svečiui.

„Jūsų kuklume, jūsų paprastume ir jūsų žodžių švelnume bei sielos dosnume mes matome gyvą Jėzaus mokymų pavyzdį, lyderį, kurio moralinį autoritetą rodo ne vien žodžiai, bet darbai“, – kalbėjo JAV vadovas.

Puikiai, nors su akcentu kalbėdamas angliškai 78 metų iš Argentinos kilęs popiežius atsakė prezidentui į jo šiltus žodžius.

„Esu labai dėkingas už jūsų priėmimą visų amerikiečių vardu“, – sakė jis, skambant plojimams.

„Būdamas imigrantų šeimos vaikas aš džiaugiuosi, galėdamas svečiuotis šioje šalyje, kurią didžiąja dalimi sukūrė tokios šeimos“, – kalbėjo Pranciškus.

Prisimindamas Vašingtone vykstančius audringus debatus dėl imigracijos reformos Pranciškus sakė, kad kreipsis į Kongresą siūlydamas „padrąsinimo žodžius tiems, kurie buvo pašaukti vadovauti šalies politinei ateičiai, išsaugant ištikimybę jos pagrindiniams principams“.

Daugelis JAV konservatorių abejoja pačiu žmogaus sukeltos klimato kaitos faktu, tačiau Pranciškus ir B.Obama bendrai paragino imtis veiksmų šiai problemai spręsti.

„Šventasis Tėve, jūs mums primenate mūsų šventą pareigą saugoti mūsų planetą, didingą Dievo dovaną mums“, – sakė B.Obama.

Popiežius Pranciškus toliau pratęsė šią temą.

„Pripažinus aktualumą, man visiškai akivaizdu, kad klimato kaita yra problema, kurios negalima palikti ateities kartoms , – sakė popiežius. – Kalbant apie poreikį rūpintis mūsų „bendrais namais“, pažymėtina, kad mes gyvename kritiniu istorijos laikotarpiu. Mes dar turime laiko, kad imtumėmės reikalingų pokyčių“.

POMPASTIŠKUMAS IR APLINKYBĖS

Pirmojo istorinio popiežiaus vizito JAV metu Pranciškus buvo sutiktas su visomis tokio lygio vizitui derančiomis ceremonijomis Vašingtone, kurio gyventojai paprastai nesureikšmina prezidentų, karalienių ar šeichų viešnagių.

Minios popiežiaus šalininkų išsirikiavo prie gatvių, kuriomis turėjo važiuoti pontifikas. Kaip reta, prezidentas pats išvyko į oro uostą pasitikti Šventojo Sosto vadovo lėktuvo, kartu pasiimdamas savo žmoną, dukteris ir viceprezidentą Joe Bideną (Džo Baideną).

Šis vizitas gali būti laikomas popiežiaus Benedikto XVI 2008 metų vizito George'o W.Busho (Džordo V.Bušo) Baltuosiuose rūmuose veidrodiniu atspindžiu. Ankstesniųjų lyderių pažiūros buvo ne mažiau konservatyvios nei dabartinių progresyvios.

Vis tik Baltieji rūmai tvirtina nebandantys patraukti Pranciškaus į savo pusę, kad nugalėtų respublikonų priešininkus Kongrese.

„Šio susitikimo tikslas yra suteikti abiem šiems žmonėms galimybę pasikalbėti apie bendras jų vertybes“, – sakė Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas.

„Politikai bus laiko, tiesą sakant, visos likusios 364 dienos“, – sakė jis.

Pranciškus leido suprasti, jog taip pat neketina tiesiogiai kištis į Amerikos politinius vidaus reikalus.

Vatikanas atliko labai svarbų vaidmenį, kad Havana ir Vašingtonas sėstų prie derybų stalo ir galiausiai susitartų po daugiau nei pusę amžiaus tvyrojusio priešiškumo atkurti diplomatinius santykius.

Popiežiaus istorinės šešių dienų kelionės programoje numatytas ir Niujorkas, kur Pranciškus pirmininkaus įvairių tikėjimų atstovų ceremonijoje Rugsėjo 11-osios išpuolio epicentre, aplankys Harlemo katalikų mokyklą, sveikins minias žmonių, važiuodamas per Centrinį parką, taip pat kalbės Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje; dar dalyvaus tarptautinėje katalikų šeimų šventėje Filadelfijoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra