Baltarusija išsiuntė du Britanijos diplomatus | kl.lt

BALTARUSIJA IŠSIUNTĖ DU BRITANIJOS DIPLOMATUS

Baltarusija paskelbė du Jungtinės Karalystės aukšto rango diplomatus nepageidaujamais asmenimis, pirmadienį pranešė Užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Sekmadienį „buvo priimtas sprendimas paskelbti du Britanijos ambasados diplomatus persona non grata", sakė URM atstovas Anatolis Hlazas. Jis pridūrė, kad toks žingsnis buvo atliktas dėl šių darbuotojų „ardomojo pobūdžio“ veiklos, nesuderinamos su jų diplomatiniu statusu.

Baltarusijos televizija ONT nurodė, kad šie diplomatai jau paliko šalį.

Kanalas paminėjo, kad buvo išsiųsta JK misijos Baltarusijoje vadovo pavaduotoja Lisa Thumwood (Lisa Tamvud) ir gynybos atašė Timothy Wightas-Boycottas (Timotis Vaitas-Boikotas).

Cituodama teisėsaugos šaltinius ONT pranešė, kad šie diplomatai rinko informaciją apie Baltarusiją jau tris mėnesius krečiančius opozicijos protestus ir bendrą politinę padėtį šalyje.

Britų diplomatai esą ne kartą susitiko su žmogaus teisių ir nevyriausybinių organizacijų atstovais, nurodė televizija.

A. Hlazas šių pranešimų kol kas nekomentavo.

Baltarusiją nuo rugpjūčio 9-ąją įvykusių ginčijamo prezidento rinkimų krečia beprecedenčiai masiniai opozicijos šalininkų protestai. Masiškiausi jų paprastai rengiami sekmadieniais – neretai dešimtys tūkstančių žmonių išeidavo į gatves Minske ir kituose miestuose, protestuodami prieš autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos, vadovaujančio šaliai jau ilgiau kaip du dešimtmečius, perrinkimą, kuris, pasak Baltarusijos opozicijos ir Vakarų demokratijų, buvo suklastotas.

Rugsėjo pabaigoje Jungtinė Karalystė ir Kanada tapo pirmosiomis iš didžiųjų valstybių, paskelbusių sankcijas A. Lukašenkai.

Sankcijos buvo įvestos pačiam A. Lukašenkai, jo sūnui ir svarbiems Minsko režimo veikėjams už virtinę įtariamų žmogaus teisių pažeidimų.

Praeitą mėnesį Britanija solidarizavosi su virtine Rytų ir Vidurio Europos valstybių, įskaitant Baltijos šalis, atšaukusių savo ambasadorius iš neramumų krečiamos Baltarusijos.

Praeitą sekmadienį Baltarusijos milicija per demonstracijas sulaikė mažiausiai 1 048 žmones, pranešė žmogaus teisių centras „Viasna“.

Tai buvo didžiausias skaičius protestuotojų, kurį sulaikė milicija po brutalaus saugumo pajėgų susidorojimo su protestuotojais iškart po rinkimų, kai per kelias dienas buvo sulaikyta beveik 7 000 žmonių ir buvo pranešama apie areštuotųjų kankinimus sulaikymo vietose.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

senai dar pries cichanovskinio bordelio

pradzia reikejo ispirdolint ,,,diplomatus,,,,,nebutu yvykes bordakas...

taaaaip ..

,,skaitytojau,, ta ,,agonija,, jau vyksta 30 metu.

Faktas

Britu šunauja kenkia baltarusiams. Jų tikslas sunaikinti valstybę. Padaryti tokį protektoratą kaip Lietuva. Kur lojama pagal komandą ir nėra jokių nacionalinių interesų.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS