Baltieji rūmai: D. Trumpas siejo pagalbą Ukrainai su jam parankiu tyrimu | kl.lt

BALTIEJI RŪMAI: D. TRUMPAS SIEJO PAGALBĄ UKRAINAI SU JAM PARANKIU TYRIMU

Baltųjų rūmų administracijai vadovaujantis pareigūnas ketvirtadienį pripažino, kad prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) siejo karinę pagalbą Ukrainai su Kijevo įsipareigojimu atlikti tyrimą, kuris būtų jam politiškai naudingas.

Šis netikėtas Baltųjų rūmų administracijos vadovo pareigas laikinai einančio Micko Mulvaney (Miko Malvanio) pareiškimas paremia D. Trumpo atžvilgiu Atstovų Rūmų pradėto apkaltos tyrimo vieną svarbiausių kaltinimų – esą prezidentas neteisėtai siekė politinės pagalbos iš užsienio, planuodamas ateinančiais metais siekti perrinkimo.  

Pasak M. Mulvaney, D. Trumpas tikrai pasinaudojo karine pagalba kaip priemone liepą paspausti Kijevą ištirti įtarimus, esą Demokratų nacionalinis komitetas (DNC) paslėpė Ukrainoje serverį, kuris leistų paneigti tvirtinimus, kad Rusijos kišimasis padėjo D. Trumpui iškovoti pergalę 2016 metų prezidento rinkimuose.      

D. Trumpas nenorėjo siųsti į Ukrainą beveik 400 mln. dolerių vertės karinės pagalbos, nes ta šalis yra labai korumpuota, sakė M. Mulvaney. 

„Ar jis taip pat užsiminė man apie korupciją, susijusią su DNC serveriu? Tikrai. Jokių abejonių“, – sakė Baltųjų rūmų administracijos vadovas žurnalistams.  

„Dėl šios priežasties sulaikėme pinigus“, – kalbėjo jis. 

„Kuo toliau, tuo blogiau“

Po kelių valandų M. Mulvaney staiga išsižadėjo savo žodžių.

„Noriu aiškiai pasakyti – nebuvo jokio quid pro quo (paslaugos už paslaugą), kalbant apie karinę pagalbą Ukrainai ir tyrimą dėl 2016 metų rinkimų“, – nurodė jis išplatintame pareiškime. 

„Prezidentas niekada nesakė man sustabdyti pinigų skyrimą, kol ukrainiečiai imsis kažko dėl serverio“, – pažymėjo jis.

Visgi pirmasis Baltųjų rūmų administracijos vadovo pareiškimas, regis, patvirtina demokratų kaltinimus, esą prezidentas piktnaudžiavo įgaliojimais ir pažeidė rinkimų įstatymus.  

„M. Mulvaney ką tik pasakė, kad JAV karinė pagalba Ukrainai buvo sustabdyta laukiant, kad Ukraina surengtų tyrimą dėl demokratų“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė prezidento apkaltos tyrimui vadovaujantis Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto pirmininkas Adamas Schiffas (Adamas Šifas). 

„Kuo toliau, tuo blogiau, gerokai blogiau“, – pridūrė jis.

Tačiau M. Mulvaney tvirtino, kad D. Trumpas nepadarė jokių pažeidimų, nes veikė siekdamas padėti Teisingumo departamento tyrimui dėl kaltinimų Rusijai kišusis į 2016 metų rinkimus.  

Be to, M. Mulvaney paneigė, kad prezidentas taip pat susiejo pagalbą Ukrainai su Kijevo įsipareigojimu surengti tyrimą dėl buvusio JAV viceprezidento, demokrato Joe Bideno (Džo Baideno), šiuo metu laikomo labiausiai tikėtinu D. Trumpo varžovu 2020-ųjų rinkimuose. 

Tai yra kitas svarbus demokratų kaltinimas prezidentui.

„Sulaikyti pinigai neturi nieko bendra su J. Bidenu“, – tvirtino M. Mulvaney. 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS