Berlynas: Vokietija pasiruošusi priimti dezertyrus iš Rusijos | kl.lt

BERLYNAS: VOKIETIJA PASIRUOŠUSI PRIIMTI DEZERTYRUS IŠ RUSIJOS

  • 15

Vokietija yra pasirengusi priimti rusų dezertyrus, ketvirtadienį pareiškė keli ministrai, pasirodžius pranešimams apie žmones, bėgančius nuo prezidento Vladimiro Putino įsakytos dalinės mobilizacijos.

„Dezertyrai, kuriems gresia rimtos represijos, paprastai gali gauti tarptautinę apsaugą Vokietijoje“, – interviu laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ sakė vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser (Nensi Fėzer).

„Kiekvienas, kuris drąsiai priešinasi Putino režimui ir dėl to patenka į didelį pavojų, gali prašyti prieglobsčio nuo politinio persekiojimo“, – pridūrė ministrė.

Tuo metu teisingumo ministras Marco Buschmannas (Markas Bušmanas) per „Twitter“ parašė: „Panašu, kad daug rusų palieka savo tėvynę – Vokietijoje laukiami visi, kas nekenčia Putino kelio ir myli liberalią demokratiją.“

Vokietija jau priėmė apie milijoną nuo Maskvos invazijos pabėgusių ukrainiečių, taip pat suteikė prieglobstį šimtams rusų disidentų.

Pasak N. Faeser, kad gautų apsaugą šalyje, pagreitinta procedūra pasinaudojo jau 438 Rusijos opozicijos šalininkai – daugelis jų yra žurnalistai.

Tačiau ministrė pabrėžė, jog politinis prieglobstis nesuteikiamas automatiškai ir kad prašytojams visų pirma atliekami patikrinimai saugumo sumetimais.

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

KP

Kiekvienas toks dezertyras priimtas , tai reali pagalba Ukrainai,

> Ooooooooo,

Debile Tu neišsivystes. Ne Tau Klipata spresti . Tu Blusa kuri gali tik pas savo šeiminika šiknoi gyventi ...

chutin puilo

Ooooooooo, pradejo amseti pe de rastines ruskijos iskrype gaidziai... :D Galas jums, siuksles, jau ne uz kalnu!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS