„Brexit“ derybininkas: sprendimas yra svarbiau nei papildomas laikas | kl.lt

„BREXIT“ DERYBININKAS: SPRENDIMAS YRA SVARBIAU NEI PAPILDOMAS LAIKAS

  • 0

Europos Sąjungos vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier (Mišelis Barnjė) ketvirtadienį dar kartą paragino Londoną priimti sprendimą dėl išstojimo iš Bendrijos sutarties, neatidedant išstojimo termino.

„Šiandien labiausiai mums reikia sprendimo. Tai yra svarbiau nei papildomas laikas“, – kalbėjo jis per spaudos konferenciją Vienoje. Europos lyderiai jau perspėjo Londoną, kad bet kokį išstojimo datos nukėlimą gali lydėti tam tikros sąlygos.

„Bet koks pratęsimo terminas yra susijęs su atsakymu į klausimą, ką daryti per tą laiką“, – sakė M. Barnier.

„Jeigu jo reikia techniniam klausimui išspręsti, tai gali būti kelios savaitės iki pačių Europos (Parlamento) rinkimų išvakarių“, – tęsė jis.

M. Barnier taip pat iškėlė galimybę atidėti JK išstojimą ilgesniam laikui „naujų britų alternatyvų“ atveju, tačiau jis pabrėžė, kad „jeigu Europos (Parlamento) rinkimų metu britai išliks (Europos) Sąjungos nariais, teisiniu požiūriu jie, kaip ir kitos šalys, privalės organizuoti rinkimus“.

Tai jis pareiškė po susitikimo su Austrijos kancleriu Sebastianu Kurzu (Sebastianu Kurcu), taip pat atkreipusiu dėmesį į Europos Parlamento rinkimų problemą.

„Šalies, norinčios pasitraukti iš Europos Sąjungos, dalyvavimas Europos (Parlamento) rinkimuose būtų daugiau nei absurdiškas“, – sakė jis.

„Todėl mūsų tikslas turi būti siekti, kad išstojimas, jeigu jis įvyks, vyktų tvarkingai“, – pridūrė kancleris.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS