Britų premjeras perspėjo V. Putiną dėl Skripalių apnuodijimo | kl.lt

BRITŲ PREMJERAS PERSPĖJO V. PUTINĄ DĖL SKRIPALIŲ APNUODIJIMO

  • 3

Britų premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) per pirmą oficialų savo susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu perspėjo jį nekartoti 2018 metais įvykdytos cheminės atakos, vos nepražudžiusios buvusio šnipo Sergejaus Skripalio.

Dauningo gatvė pranešė, jog B. Johsonas Rusijos prezidentui Berlyne sakė, kad santykiai tarp Maskvos ir Londono nebus normalūs, kol Rusija nenutrauks destabilizuojančios veiklos.

Abiejų valstybių lyderiai Berlyne dalyvauja daugiašaliame susitikime krizei Libijoje aptarti.

Anot Jungtinės Karalystės premjero biuro, B. Johnsonas „aiškiai pasakė, kad Britanijos pozicija dėl Solsberio išpuolio nesikeičia – tai buvo neapgalvotas cheminio ginklo panaudojimas ir begėdiškas bandymas nužudyti nekaltus žmones“.

„Jis sakė, kad tokia ataka negali pasikartoti“, – nurodė Dauningo gatvė.

Rusija atmeta kaltinimus, kad karinės žvalgybos GRU pareigūnai panaudojo stiprų cheminį ginklą, kad apnuodytų S. Skripalį už darbą su Britanijos ir kitų Vakarų šalių žvalgybomis.

S. Skripalis ir jo dukra po išpuolio praleido kelias dienas komoje, tačiau išpuolį išgyveno ir iki šiol slepiasi.

Anot B. Johnsono biuro, britų premjeras V. Putinui pasakė, kad „jie abu turi atsakomybę spręsti tarptautinio saugumo, įskaitant situaciją Libijoje, Sirijoje, Irake ir Irane, klausimus“.

Tačiau ministras pirmininkas taip pat davė aiškiai suprasti, kad šis dialogas nereiškia, jog Londono santykiai su Kremliumi normalizavosi.

„Ministras pirmininkas sakė, kad dvišaliai santykiai netaps normalūs, kol Rusija nenutrauks destabilizuojančios veiklos, grasinančios Jungtinei Karalystei ir mūsų sąjungininkėms“.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

bobute

raso bele ka,,,,,o paziurejus matomai jie apie mergas linksmai diskutuoja,,,,,.,>>>>

Melas ir pigi propaganda

Pats Borisas Berlyne ieškojo susitikimo su Putinu. Boriso bendravimo tonas buvo ramus ir jokių perspėjimų nebuvo. Pats Borisas norėjo sušvelninti santykius su Rusija. Tad ši rašliava yra melas. Putinas niekada neleis nederamai kalbėti su juo. Greit pastatys į vietą.

Borka gali perspet tik savo

nusenusia mociute .sedincia soste Daunu gatvej

SUSIJUSIOS NAUJIENOS