Čekija nutarė iš Izraelio įsigyti 8 „Geležinio kupolo“ radarų sistemas | kl.lt

ČEKIJA NUTARĖ IŠ IZRAELIO ĮSIGYTI 8 „GELEŽINIO KUPOLO“ RADARŲ SISTEMAS

  • 3

Izraelio gynybos ministerija ketvirtadienį paskelbė, kad Čekija sutiko pirkti aštuonias „Geležinio kupolo“ mobilias oro gynybos radarų sistemas. Šio pirkinio vertė siekia 152 milijonus dolerių.

Aštuoni ELM-2084 radarai, įgalinantys oro stebėjimą ir suteikiantys galimybę apsiginti, bus pristatyti 2021–2023 m. ir veiks kartu su Čekijos ir NATO ginkluotės sistemomis, pranešė Gynybos ministerija.

Susitarimą Prahoje pasirašė abiejų pusių atstovai.

Radarų sistemas gamina Izraelio įmonė „Elta Systems“. Jie sukurti atpažinti artėjančias raketas ir numatyti, kur šios nusileis, radarai taip pat padeda perimti raketas ir nustatyti jų paleidimo vietą.

„Pasirašydami susitarimą pradedame procesą, kurio metu sieksime nebebūti priklausomi nuo pasenusių Rusijos įrenginių, tuo pačiu metu iš ilgalaikės strateginės partnerės įgyjame modernias ir karo išmėgintas sistemas“, – Izraelio išplatintame pareiškime teigė Čekijos gynybos ministras Lubomiras Metnaras.

Izraelio gynybos ministerijos pareigūnas Yairas Kulasas džiaugėsi dėl susitarimo, kuris padės plėsti Čekijos ir Izraelio bendradarbiavimą.

„Tikimės, kad šis susitarimas atvers duris tolimesniam bendradarbiavimui su mūsų partneriais čekais ir kitomis NATO valstybėmis“, – sakė jis.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

...

Moka žydukai čekus apdurninti...

va va ką reikia

pirkti - nuo karo dengtis o ne senus kledarus už auksinę kainą į Lietuvą tarabanyt

Ankstoka

Kiauras kupolas

SUSIJUSIOS NAUJIENOS