COP28 susitarimo projekte raginama mažinti iškastinio kuro gavybą ir vartojimą | kl.lt

COP28 SUSITARIMO PROJEKTE RAGINAMA MAŽINTI IŠKASTINIO KURO GAVYBĄ IR VARTOJIMĄ

  • 3

Naujame susitarimo dėl klimato projekte, kurį pirmadienį pasiūlė Jungtinių Tautų deryboms COP28 pirmininkaujantys Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE), raginama mažinti iškastinio kuro gavybą ir vartojimą, tačiau jame nebeminimas „laipsniškas atsisakymas“.

Tekstas, kurį parengė COP28 pirmininkas, JAE nacionalinės naftos milžinės ANDOC generalinis direktorius Sultanas Al Jaberas (Sultanas Džaberas), buvo paskelbtas kasmetinės konferencijos klimato klausimais, šiemet surengtos Dubajuje, paskutinės dienos išvakarėse.

Dokumente raginama teisingai, tvarkingai ir sąžiningai mažinti iškastinio kuro vartojimą ir gavybą, kad iki 2050-ųjų arba apie 2050-uosius, atsižvelgiant į mokslinius duomenis, būtų pasiektas grynasis nulis.

Ankstesniame penktadienį paskelbtame teksto projekte buvo minima frazė „palaipsniui nutraukti“, kurią įtraukti reikalauja klimato aktyvistai, Pietų pusrutulio apačioje esančių salų valstybės ir Europos Sąjunga.

Saudo Arabija, Irakas ir naftą eksportuojančių valstybių organizacijos (OPEC) vadovas nepritaria tam, kad retorika kuriame nors COP28 susitarime būtų nukreipta prieš iškastinį kurą.

S. Al Jaberas pareiškė, kad reikia dar daug nuveikti, kad būtų užbaigtas susitarimas dėl iškastinio kuro.

„Jūs žinote, dėl ko dar reikia susitarti, ir žinote, kad noriu, jog pasiektumėte aukščiausių užmojų visais klausimais, įskaitant kalbą apie iškastinį kurą“, – Dubajuje delegatams sakė COP28 pirmininkas.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

grazinkit

visus rusus is visur karui prasidejus atvykusius is rusijos,gal tada ir sustos karo veiksmai ,kitu keliu jis tesis dar 2-5 metus .

kaip ir

karo ukraina niekada nelaimes,ji praras dar daugiau savo teritoriju,nes sankcijos neduoda jokios naudos .

ant

europos pakale: visa pietu amerika ,afrika ,azija ,ru.! Lieka tik š. amerika ir europa Mastykit ka jus pasiekt galit ,nieko !

SUSIJUSIOS NAUJIENOS