D. Trumpas ir V. Putinas paminėjo JAV ir sovietų pajėgų susitikimą prie Elbės | kl.lt

D. TRUMPAS IR V. PUTINAS PAMINĖJO JAV IR SOVIETŲ PAJĖGŲ SUSITIKIMĄ PRIE ELBĖS

  • 3

Rusijos ir JAV prezidentai šeštadienį paminėjo istorinio amerikiečių ir sovietų pajėgų susitikimo per Antrąjį pasaulinį karą metines ir gyrė šį įvykį kaip pavyzdį, kaip jų šalys gali „sukurti pasitikėjimą ir bendradarbiauti“.

JAV ir Sovietų Sąjungos pajėgų susitikimas prie Elbės upės Vokietijoje 1945-ųjų balandžio 25-ąją laikomas svarbiu įvykiu Antrojo pasaulinio karo eigoje, išpranašavusiu nacių sutriuškinimą.

Bendrame Rusijos vadovo Vladimiro Putino ir JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pranešime, paskelbtame 75-ųjų šio įvykio metinių proga, teigė, kad susitikimas prie Elbės parodė, kaip abi šalys galėtų veikti kartu.

Tai yra „pavyzdys, kaip mūsų šalys gali atmesti nesutarimus, sukurti pasitikėjimą ir bendradarbiauti vardan bendro tikslo“, teigiama Kremliaus ir Baltųjų rūmų paskelbtame pranešime.

„Dirbdami šiandien, kad pasipriešintume svarbiausiems XXI amžiaus iššūkiams, mes pagerbiame visų, kurie kartu kovojo, kad nugalėtų fašizmą, narsumą ir drąsą“, – priduriama jame.

„Jų herojiškas žygdarbis niekada nebus pamirštas“, – pabrėžiama pranešime.

Socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame vaizdo įraše JAV ambasadorius Rusijoje Johnas Sullivanas (Džonas Salivanas) teigė, kad susitikimas prie Elbės buvo „simbolis to, ką galime pasiekti dirbdami kartu dėl bendro tikslo“.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Senjora

Mano tėvai pasakojo,kas rūsų karei buvo suvargę ,ligoti.Gyventojai Lietuvoje,labiau bijojo rūso nei vokečio,rusai sakė atsigavo ,kai amerika padėjo viskuom.Rusų indelis tik 20 mil.žučių,Stalinas grūdo savo tautiečius patrankų mėsai,pasidomėkit,ką pasakoja dar likę gyvi.O ne savo tiesą skleiskit,prisiklausia kremliaus propogandos.

Vatnikas

Putinas malacius.jums iki jo kaip iki kitajaus rakom!

mm

Dvi, kažkada buvusios didelės valstybės, mini, kad nugalėjo vieną mažą Vokietiją. Abi tos didelės valstybės vienas prieš vieną gavo į kailį nuo vokiečių.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS