Dėl G. Floydo mirties suimtam policininkui nustatytas 1 mln. dolerių užstatas | kl.lt

DĖL G. FLOYDO MIRTIES SUIMTAM POLICININKUI NUSTATYTAS 1 MLN. DOLERIŲ UŽSTATAS

Vienas Mineapolio miesto teisėjas pirmadienį nustatė 1 mln. dolerių (884,7 tūkst. eurų) užstatą policininkui Derekui Chauvinui (Derekui Šovinui), kaltinamam savo šiurkščiais veiksmais nužudžius areštuojamą 46 metų afroamerikietį George'ą Floydą (Džordžą Floidą), kurio mirtis išprovokavo didelius protestus Jungtinėse Valstijose ir kitose šalyse.

Sprendimas dėl užstato buvo paskelbtas per pirmąjį parengiamąjį teismo posėdį D. Chauvino byloje dėl gegužės 25-ąją Mineapolyje įvykusio incidento.

Per tą įvykį buvo nufilmuota, kaip baltasis D. Chauvinas beveik devynias minutes keliu spaudė kaklą ant žemės paguldytam ir antrankiais surakintam juodaodžiui, kol šis liovėsi judėti ir kvėpuoti.

Minesotos valstijos kalėjime laikomam policininkui, posėdyje dalyvavusiam vaizdo ryšiu, buvo oficialiai pareikšti kaltinimai dėl antrojo ir trečiojo laipsnio nužudymo, taip pat dėl nužudymo iš neatsargumo.

Per procedūrinį posėdį 44 metų D. Chauvinas neprivalėjo pripažinti savo kaltės arba atmesti kaltinimus. Be to, Henepino apylinkės teismo teisėjas paskelbė, kad kaltinamasis gali būti paleistas už 1 mln. dolerių užstatą su kai kuriomis sąlygomis arba už 1,25 mln. dolerių (1,11 mln. eurų) užstatą – be jokių išankstinių sąlygų.

Teisėjo nustatytos paleidimo sąlygos - kad D. Chauvinas atiduotų savo turimus šaunamuosius ginklus, nedirbtų teisėsaugos arba apsaugos struktūrose ir nemėgintų užmegzti kokio nors ryšio su G. Floydo šeima.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Anonimas

..man atrodo ,jog ta nuotrauka =ne vienalyte--tai sudaryta is dvieju nuotrauku; o nusikaltelis ,kad ir su antrankiais butu nuzudes policininka,jei butu galejes atsistoti

Antropologui ir pirmam

Kam skleist nesamones kad policininkas buvo arabas? Nei vardas, nei pavarde nei jo isvaizda ne arabiska. Matomai nusikaltelis priesinosi ir isejo kaip isejo.

Antropologas

Viskas cia surezisuota arabisku demokratu. Kam 9 minutes smaugti antrankiais surakinta nusikalteli? Tik tam, kad nusmaugti. Pas zudika zvilgsnis- pakvaisusio arabo. Ir joks jis baltasis. Tai neandertaliecio palikuonis, isiziurekite.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS