Keturi įtariamieji – du devyniolikmečiai belgai, vietnamietis ir Kenijos pilietis – buvo suimti balandį. Svečių namuose Naivašos mieste, kur jie gyveno, buvo rasta apie 5 000 skruzdėlių.
Jie pripažino savo kaltę ir teigė rinkę ypač trokštamas skruzdėles, nes tai jų pomėgis, o jie nemanė, kad tai neteisėta.
Tačiau teismas trečiadienį paskelbė, kad būtent ta skruzdėlių rūšis yra labai vertinga, o jie buvo prisirinkę ne kelias jų, bet tūkstančius.
Manoma, kad vabzdžiai būtų nugabenti į egzotiškų gyvūnėlių parduotuves Europoje ir Azijoje.
Kontrabanda bandyta išvežti Messor cephalotes rūšies skruzdėles, o supirkėjai Jungtinėje Karalystėje gali už vieną skruzdėlę sumokėti net 170 svarų (beveik 200 eurų).
Pas belgus buvo rasta 5 000 skruzdėlių, o pas vietnamietį ir Kenijos gyventoją – 300.
Kenijos gyvūnų apsaugos tarnyba, kuriai įprastai tenka saugoti didesnius gyvūnus, tokius kaip liūtai ir drambliai, teigia, kad tai itin svarbi byla. Ši byla atskleidė, kad kontrabandos pobūdis keičiasi ir bandoma išvežti ne tik populiarias žinduolių rūšis, bet ir mažiau žinomas rūšis, kurios svarbios ekologinei pusiausvyrai.
Belgai į Keniją atvyko su turistinėmis vizomis ir apsistojo Naivašos mieste, kur nacionaliniai parkai ir ežerai traukia turistus.
Pasak Kenijos gyvūnų apsaugos tarnybos, pastebėta, kad auga retų vabzdžių rūšių paklausa.
Kenijoje skruzdėlės saugomos tarptautinių biologinės įvairovės sutarčių, o prekybai jomis taikomi griežti įstatymai.
Naujausi komentarai