ES ambasadorius: Rusijoje prastėja žmogaus teisių padėtis | kl.lt

ES AMBASADORIUS: RUSIJOJE PRASTĖJA ŽMOGAUS TEISIŲ PADĖTIS

Žmogaus teisių ir įstatymų viršenybės padėtis Rusijoje prastėja, o šis faktas neskatina šalies suartėjimo su ES, šeštadienį pareiškė ES ambasadorius Maskvoje Markusas Edereris.

„Tiek Rusijos Federacija, tiek ES šalys prisiėmė vienodus tarptautinius įsipareigojimus pagal JT Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją, Europos žmogaus teisių konvenciją, taip pat bendrų ESBO  taisyklių, reglamentų ir įsipareigojimų rinkinį“, – interviu naujienų agentūrai „Interfax“ sakė M. Edereris.

„Per neseniai įvykusį Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir ES valstybių narių ambasadorių pokalbį Maskvoje išsakiau nuomonę, kad stebimas žmogaus teisių ir įstatymų viršenybės padėties pablogėjimas Rusijoje – visų pirma, kalbant apie žodžio laisvę, žiniasklaidos laisvę, susirinkimų laisvę – ne tik yra nesuderinamas su minėtais Rusijos įsipareigojimais, bet ir neskatina Rusijos ir ES suartėjimo“, – pažymėjo diplomatas.

Pasak jo, per tą susitikimą buvo aptartos neseniai įsigaliojusios Rusijos konstitucijos pataisos, numatančios nacionalinių įstatymų viršenybę virš tarptautinių institucijų sprendimų. Anksčiau Europos Tarybos Venecijos komisija šį pakeitimą pripažino nesuderinamu su Rusijos tarptautiniais įsipareigojimais.

„Jūs gi suprantate, kad tokie pokyčiai negali nekelti susirūpinimo ES“, – pabrėžė M. Edereris.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Cha cha cha

O, kada Rusijoje žmogaus teisių padėtis buvo geresnė? ..........Rusai - europiniai azijatai iš Eurazijos sąjungos. Jiems žmogaus teisių nereikia. Svarbu, kad leidžia šlovinti Neužaugą Putiną ir jiems to pakanka - jie laimingi.

Anonimas

O kaip ten su zmogaus teisemis AMERIKOJE. Ten net pilietinis karas vyksta tarp baltuju ir negru uz zmogaus teises. Na pyderai kaip ten Amerikoje?

Rusu myzniai

Kirgizija, tadIkija, rusija,baltarusija tame paciame politiniame ir ekonominiame su-de sedi. Rusu tai is viso smegenys praplautos. Ir panasu, kad dar 20 metu jiems tas pedofilas Purinas juos plaus.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS