ES eksportavo per milijardą vakcinų nuo COVID-19 dozių | kl.lt

ES EKSPORTAVO PER MILIJARDĄ VAKCINŲ NUO COVID-19 DOZIŲ

Per pastaruosius 10 mėnesių Europos Sąjunga eksportavo „daugiau kaip milijardą“ vakcinos nuo COVID-19 dozių, pirmadienį pranešė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

„Labai aiškiai matyti, kad ES yra didžiausia vakcinų nuo COVID-19 eksportuotoja“, – sakė ji, trumpa žinute ir transliacija paskelbusi apie šį „svarbų įvykį“.

U. von der Leyen sakė, kad 87 mln. dozių buvo nukreipta per PSO vadovaujamą „Covax“ programą vidutinių ir mažų pajamų šalims.

Didžiąją eksporto dalį sudaro kitų šalių apmokėti užsakymai už ES pagamintas vakcinas.

Pasak EK vadovės, be eksporto, „per ateinančius mėnesius ES padovanos mažiausiai 500 mln. dozių labiausiai pažeidžiamoms šalims“. Ji paragino kitas šalis „taip pat prisidėti“.

Jos pareiškimas paskelbtas atsižvelgiant į didelius vakcinacijos netolygumus turtingesniuose ir skurdesniuose regionuose.

ES, JAV, Jungtiniai Arabų Emyratai, Kataras, Singapūras ir Japonija – visos šios šalys yra paskiepijusios daugiau nei pusę savo gyventojų.

Tuo tarpu daugelyje Afrikos šalių ir tokiose valstybėse kaip Afganistanas, Egiptas, Mianmaras ir Sirija, paskiepyta mažiau nei 10 proc. gyventojų.

ES, kurios 65,6 proc. gyventojų yra visiškai pasiskiepiję, didina vakcinų eksportą.

Panaši padėtis ir JAV, kur visiškai paskiepyta 57 proc. žmonių. Prezidentas Joe Bidenas praėjusią savaitę pareiškė, kad jo vyriausybė didina Afrikai skiriamą paramą iš viso iki 67 mln. dozių.

Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalys įsipareigojo teisingiau paskirstyti COVID-19 vakcinas po to, kai Pasaulio prekybos organizacijos vadovė Ngozi Okonjo-Iweala šio mėnesio pradžioje nurodė, kad iš daugiau kaip šešių milijardų pasaulyje panaudotų vakcinos dozių buvo visiškai paskiepyti tik 1,4 proc. žmonių skurdžiose šalyse.

ES taiko vakcinų eksporto kontrolės mechanizmą, pagal kurį į užsienį siunčiamas vakcinų dozes pirmiausia turi patvirtinti Briuselis ir valstybė narė, kurioje jos pagamintos.

Pagal šią schemą balandį buvo užblokuota tik viena siunta – 250 tūkst. dozių „AstraZeneca“ vakcinų siunta, skirta Australijai.

„Mes visada sąžiningai dalijomės savo vakcinomis su likusiu pasauliu, – sakė U. von der Leyen. – Eksportavome tiek pat, kiek tiekėme ES piliečiams. Iš tiesų bent kas antra Europoje pagaminta vakcina yra eksportuojama.“

Ji pridūrė: „Kartu su prezidentu J. Bidenu siekiame, kad iki kitų metų būtų paskiepyta 70 proc. pasaulio gyventojų.“

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

kad

sia madam von tai butu gerai bet ji tai de fon lesben tai jei iki siol nezinojote pasiklauskyt lydekos arba atsistatydinkit nuo rasliavu nes fon priedelis ra aukstuomenes priedelis ;;;;;;

zodziu amerikonas sukure coronos virusa

ir jy isplatino po pasauly ,o europos formacijos milzines ,,,sukure,,, nenaudinga vakcina su kuia toliau trucina zmones ,kad cocronos epidemija kuo ilgiau butu veiksminga ,kuo daugiau zutu zmoniu ir kuo daugiau butu pagaminta vakcinos nuo coronos uz trilijonus euru...

pastebėjimas

Eksportavo ne ES, o farmacijos korporacijos, kurios greitai gali tapti turtingesnės nei dauguma ES valstybių.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS