ES neleis Rusijai G-20 susitikimu naudotis kaip „propagandos forumu“ | kl.lt

ES NELEIS RUSIJAI G-20 SUSITIKIMU NAUDOTIS KAIP „PROPAGANDOS FORUMU“

Europos Sąjunga neleis Rusijai Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimu Indonezijoje naudotis kaip „propagandos forumu“ savo dezinformacijai apie karo Ukrainoje poveikį, ketvirtadienį sakė bloko atstovė.

Rusijos invazijos į Ukrainą pakurstytoms energijos ir maisto krizėms skiriama daug dėmesio G-20 užsienio reikalų ministrų susitikimo darbotvarkėje, sakė susitikime dalyvausiančio ES užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio (Žozepo Borelio) atstovė Nabila Massrali (Nabila Masrali).

Rusijos prezidento Vladimiro Putino „pasibaisėtinas agresijos karas“ Ukrainoje panaikina bet kokią įprasto bendravimo galimybę, ir į tai bus atkreiptas dėmesys, sakė ji.

„Atmetame Rusijos dezinformaciją ir... bandymus pasinaudoti G-20 kaip propagandos forumu“, – pabrėžė atstovė.

J. Borrellis nėra suplanavęs jokių derybų su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu per dvi dienas Balyje vyksiantį G-20 susitikimą.

ES, JAV ir Vakarų partnerės po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą ignoruoja rusų delegacijas kituose tarptautiniuose susitikimuose, bet G-20 buvo laikomas bendravimo galimybe kitoms šalims, kurias gali paveikti Maskvos naratyvas.

N. Massrali sakė, kad „Rusijos politinis dalyvavimas G-20 susitikime aukštu lygiu gali kelti grėsmę G-20 patikimumui, veiksmingumui ir aktualumui“.

„Mes įsipareigoję užtikrinti G-20 ministrų forumo Balyje sėkmę, bet neleisime Maskvai piktnaudžiauti G-20 kaip savo pačios propagandos platforma“, – pridūrė ji.

Indonezija, G-20 susitikimo šeimininkė, pakvietė V. Putiną į paskesnį viršūnių susitikimą Balyje lapkričio mėnesį, nors Vakarai stengiasi jį išstumti.

Tačiau stengdamasi subalansuoti šį renginį, Indonezija į jį pakvietė ir Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį.

Pasak N. Massrali, ES tikrai neboikotuos G-20 susitikimo, nes jis „taip pat labai svarbus besivystančioms šalims ir kylančioms ekonomikoms“.

„Turime užtikrinti, kad krizių laikais galėtų veikti daugiašališkumas“, – sakė ji.

 

Gairės: Europos Sąjunga, Rusija, karas Ukrainoje, Nabila Massrali
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS