27 šalių blokas šiais metais pareiškė, kad iki šiol nustatytų sankcijų neatšauks tol, kol V. Putinas besąlygiškai neišves savo pajėgų iš Ukrainos.
„Mes, europiečiai, prie šios Amerikos (sankcijų) iniciatyvos pridėsime 17-ąjį sankcijų paketą, ir vakar (JAV senatoriui) Lindsey Grahamas įsipareigojau, kad stengsimės suderinti šių dviejų sankcijų paketų turinį ir laiką“, – interviu naujienų agentūrai AFP sakė J.-N. Barrot.
L. Grahamas sutelkė dešimtis abiejų partijų įstatymų leidėjų palaikyti planą įvesti papildomas sankcijas Maskvai ir muitus šalims, kurios perka Rusijos energiją, pranešė laikraštis „Wall Street Journal“.
Interviu metu J.-N. Barrot pasmerkė Rusijos prezidentą, teigdamas: „Dabar visiškai aišku, kad vienintelė kliūtis taikai Ukrainoje šiandien yra Vladimiras Putinas.“
Ukraina „pritarė besąlygiškoms paliauboms ir vakar sutiko sudaryti susitarimą su Jungtinėmis Valstijomis dėl ypatingos svarbos iškasenų“, sakė J.-N. Barrot.
Tai, „kaip teigiama Ukrainos pareigūnų pareiškimuose, atitinka, sakyčiau, Ukrainos lūkesčius dėl ekonominio bendradarbiavimo ne tik su Jungtinėmis Valstijomis, bet ir su kitomis šalimis“, – teigė jis.
„Tuo tarpu Vladimiro Putino Rusija nedėjo jokių pastangų, nedavė jokių ženklų, kad yra pasirengusi paliauboms ar taikai, kurios siekia prezidentas Donaldas Trumpas, europiečiai ir, žinoma, ukrainiečiai“, – sakė J.-N. Barrot.
Prancūzijos ministras neatmetė galimybės, kad Prancūzija, kuri, pasak jo, turi patirties iškasenų srityje, taip pat galėtų sudaryti ekonominį susitarimą su Ukraina.