ES teismas atšaukė sankcijas V. Janokovyčiui ir jo aplinkai | kl.lt

ES TEISMAS ATŠAUKĖ SANKCIJAS V. JANOKOVYČIUI IR JO APLINKAI

  • 5

Europos Sąjungos teismas ketvirtadienį atšaukė sankcijas, pastaruosius kelerius metus taikytas buvusiam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui, jo sūnui Oleksandrui ir keliems nuversto lyderio bendražygiams.

Tokį sprendimą teismas priėmė išnagrinėjęs skundus, kuriuos be V. Janukovyčiaus ir jo sūnaus pateikė keli aukšto rango pareigūnai, tarp jų – buvęs finansų ministras Oleksandras Klymenka, ekspremjeras Serhijus Arbūzovas, buvęs generalinis prokuroras Viktoras Pšonka ir jo sūnus Artiomas Pšonka, taip pat buvęs prezidento administracijos vadovas Andrijus Kliujevas.

Teismo išplatintame pranešime pabrėžiama, kad 2014 metais buvo pirmą kartą buvo įšaldytas visų šių asmenų turtas ES teritorijoje, nes tėvynėje jiems buvo iškelta kaltinimų dėl korupcijos.

„Sprendimas įšaldyti šių asmenų turtą kelis kartus buvo pratęsiamas vieneriais metais, atsižvelgiant į tai, kad Ukrainos valdžia traukė juos baudžiamojon atsakomybėn už neteisėtą valstybinių lėšų ir turto pasisavinimą“, – nurodoma pranešime.

„Remiantis šiandien priimtu sprendimu, Generalinis Teismas palaiko šių ukrainiečių veiksmus ir atšaukia jiems taikytas ribojamosios priemonės“, – konstatavo teismas.

Teisėjai suabejojo, ar Ukrainos teisėsaugos sprendimas iškelti baudžiamąsias bylas buvo priimtas „nepažeidžiant teisės į gynybą“.

Anksčiau ketvirtadienį Ukrainos generalinio prokuroro atstovė Larisa Sarhan pabrėžė, kad bet koks ES teismo sprendimas „nepadarys jokio poveikio minėtų asmenų atžvilgiu vykdomiems tyrimams".

Kovą ES teismas buvo pratęsęs sankcijas V. Janukovyčiui ir 11 jo bendražygių dar vieneriems metams.

Vėliau ukrainiečių prokurorai informavo, kad varžomosios priemonės buvo atšauktos A. Kliujevui.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Anonimas

Tuos mongoloidiskus snukius neprileisti i ES per patrankos suvi.

Ir vel gavosi

Tylus lendzberginis pyrst

Kęstas

Mes, lietuviai, esame drąsūs. Kas be ko. Žiūrėk, ką mes tiek metų darom krūmuose, būdami šauktiniais. Atrodo, kad va, tuoj tuoj užkaposime Rusiją... Bet šiaip jau mes nesame proto bokštai. Tai parodo grafikas, demonstruojantis, kiek mes gauname atgal, konkuruodami Europos mokslinių darbų rinkoje mūsų protiniais sugebėjimais. Atgal gauname žymiai mažiau (apie du kartus mažiau), negu sumokame. O estai gauna žymiai daugiau (virš dviejų kartų daugiau), negu sumoka. Išeina, jog mes duodame pinigus estams, kad jie galėtų užpatentuoti naujų tyrimų rezultatus ir mums po to tų patentų panaudojimo rezultatus pardavinėtų. Mums belieka tyliai bezdėti krūmuose. Sako, kad nebezdėti yra nesveika. (Duomenys cituojami iš: Nature 569, 472-475 (2019).) Ką daryti? Bezdėkime, bet nors neatiminėkime lietuviškus pasus iš tų mokslininkų, kurie dirba Vakaruose. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS