ES uždraudžia RT ir „Sputnik“, atjungia nuo SWIFT kai kuriuos Rusijos bankus | kl.lt

ES UŽDRAUDŽIA RT IR „SPUTNIK“, ATJUNGIA NUO SWIFT KAI KURIUOS RUSIJOS BANKUS

Europos Sąjunga antradienį uždraudė Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemonėms RT ir „Sputnik“ transliuoti Bendrijoje, taip pat atjungė nuo tarpbankinio susirašinėjimo sistemos SWIFT kai kuriuos šios šalis bankus, pranešė šiuo metu Bendrijai pirmininkaujanti Prancūzija.

Priemonės, kurios įsigalios trečiadienį, kai bus paskelbtas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje, įvedamos Briuseliui griežtinant sankcijų režimą dėl Rusijos įsiveržimo į Ukrainą.

ES 27 šalių narių nuolatiniai atstovai taip pat sutarė uždrausti dalyvauti projektuose, kofinansuojamuose Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF).

Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės Vakaruose siekia paralyžiuoti Rusijos bankininkystės sektorių ir valiutą sankcijų kruša.

Šalys susitarė kai kuriuos Rusijos bankus atjungti nuo SWIFT ir tuo pačiu izoliuoti nuo likusio pasaulio.

SWIFT sistema leidžia bankams greitai ir saugiai informuoti vieniems kitus apie lėšų pervedimus. Atjungimas nuo šios sistemos turi suvaržyti Rusijos prekybą su didžiąja dalimi pasaulio.

Vakarų priemonės, draudžiančios operacijas su Rusijos centriniu banku, taip pat gali padėti nusmukdyti šalies ekonomiką.

Nuo šių metų pradžios rublio kursas JAV dolerio atžvilgiu nusmuko 27 procentais ir dabar yra pasiekęs visų laikų žemumas.

Rusijos gyventojai savo ruožtu atsigręžė į kriptovaliutas, veikiančias decentralizuoto tinklo principu, todėl tiesiogiai sankcijų nepaveikiamas.

 

Gairės: Europos Sąjunga, Rusija, karas Ukrainoje, swift, Sputnik
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS