ES vadovai, pareiškę užuojautą dėl E. Raisi mirties, sulaukė pasipiktinimo | kl.lt

ES VADOVAI, PAREIŠKĘ UŽUOJAUTĄ DĖL E. RAISI MIRTIES, SULAUKĖ PASIPIKTINIMO

EVT ir ES užsienio politikos vadovai pirmadienį sukėlė kai kurių Europos politikų pasipiktinimą, pareiškę užuojautą dėl Irano prezidento Ebrahimo Raisi mirties.

Pirmadienį buvo patvirtinta, kad E. Raisi žuvo, kai paieškos ir gelbėjimo komandos rado sudužusį jo sraigtasparnį rūko apgaubtame vakariniame Irano kalnų regione.

„ES reiškia nuoširdžią užuojautą dėl prezidento Raisi ir užsienio reikalų ministro Abdollahiano, taip pat kitų jų delegacijos narių ir įgulos narių žūties sraigtasparnio avarijoje. Mūsų mintys skirtos jų šeimoms“, — sakoma ES Tarybos pirmininko Charleso Michelio pareiškime, paskelbtame socialiniame tinkle „X“.

Vėliau Josepas Borrellis ten pat paskelbė pareiškimą, kuriame teigė, kad ES „reiškia užuojautą“ dėl „sekmadienį įvykusios tragiškos sraigtasparnio katastrofos“.

Šios žinutės sukėlė politikų ir parlamentarų pasipiktinimą socialinėje žiniasklaidoje.

Švedijos europarlamentaras Davidas Lega „X“ paklausė J. Borrellio: „Ar galėsite dar kada nors pažvelgti drąsioms Irano moterims ir laisvės kovotojams į akis? Ar galėsite dar kada nors pažvelgti į akis Floderuso ar Djalalio šeimoms? Aš galėsiu. Gėda jums.“

2017 metais Švedijos pilietis Ahmadreza Djalali Irane buvo nuteistas mirties bausme dėl kaltinimų šnipinėjimu – kurie, pasak jo šeimos, yra visiškai melagingi.

2022 metų balandį Iranas suėmė ES diplomatinėje tarnyboje dirbusį švedą Johaną Floderusą, kuris turėjo grįžti iš kelionės po Iraną su draugais. Jam gresia mirties bausmė dėl kaltinimų šnipinėjimu.

Buvęs Belgijos migracijos ministras Theo Franckenas pasmerkė „Europos užuojautą dėl skerdiko ir žiauraus masinio žudiko mirties“. Jis pridūrė: „Jūs nekalbate mano vardu.“

Diena anksčiau ES aktyvavo savo palydovinio kartografavimo sistemą, kad padėtų Iranui nustatyti sraigtasparnio buvimo vietą.

Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius sekmadienį per „X“ paskelbė, kad sistema aktyvuota, ir sulaukė kitų Europos politikų kritikos.

Vokietijos laisvosios demokratų partijos narė Marie-Agnes Strack-Zimmermann sakė: „Koks pasityčiojimas iš drąsių kovotojų už žmogaus teises Irane. Tikiuosi paaiškinimo dėl to.“

J. Lenarčičius pirmadienį sakė, kad šis veiksmas buvo „elementaraus žmogiškumo išraiška“.

Ultrakonservatyvusis E. Raisi pareigas ėjo nuo 2021 metų – tuo metu Iraną sukrėtė masiniai protestai, ekonominę krizę gilino JAV sankcijos ir ginkluotos priešpriešos su aršiausiu priešu – Izraeliu.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Pakrante labai myli anuka-Gabrielė

`

No

Prišiktakelniai ...

Nejau

Bus smagu anukui, kaip negaus užuojautos del senelio mirties???
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS