Europos šalyse fiksuoti rugsėjo temperatūros rekordai | kl.lt

EUROPOS ŠALYSE FIKSUOTI RUGSĖJO TEMPERATŪROS REKORDAI

  • 2

Austrija, Prancūzija, Vokietija, Lenkija ir Šveicarija paskelbė apie užfiksuotus rugsėjo temperatūros rekordus, šiems metams tikriausiai tapsiant karščiausiems per stebėjimų istoriją.

Neįprastai šiltą rugsėjį žemynas išgyveno Europos Sąjungos klimato stebėjimo agentūrai šio mėnesio pradžioje paskelbus, kad 2023-ieji greičiausiai bus karščiausi metai žmonijos istorijoje ir kad Šiaurės pusrutulio vasaros temperatūra buvo aukščiausia per visą stebėjimų istoriją.

Prancūzijos meteorologijos agentūra „Meteo-France“ penktadienį pranešė, kad šį rugsėjį vidutinė oro temperatūra šalyje bus maždaug 21,5 Celsijaus laipsnio – 3,5–3,6 laipsnio didesnė nei 1991–2020 metais.

Vidutinės mėnesių temperatūros Prancūzijoje normas viršija jau beveik dvejus metus.

Kaimyninėje Vokietijoje meteorologijos biuras DWD pranešė, kad šis rugsėjis buvo karščiausias nuo stebėjimų pradžios, beveik 4 laipsniais karštesnis už 1961–1990 metų išeities tašką.

Lenkijos meteorologijos institutas nurodė, kad rugsėjį šalyje oro temperatūra buvo 3,6 laipsnio aukštesnė už vidurkį ir kad šis mėnuo yra karščiausias nuo stebėjimų pradžios prieš daugiau kaip 100 metų.

Austrijos ir Šveicarijos meteorologai taip pat užfiksavo rekordines vidutines rugsėjo temperatūras. Diena anksčiau buvo paskelbtos tyrimo išvados, kad Šveicarijos ledynai per dvejus metus dėl rekordinių karščių neteko 10 proc. savo tūrio.

Ispanijos ir Portugalijos meteorologai įspėjo dėl nenormaliai aukštos temperatūros šį savaitgalį.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

O Lietuva

nesigiria tyli apie rugsėjį?Kaštonai akacijos žydi...

As

Naujos technologijos leidzia klimata kaitalioti kaip nori....deja ...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS