Geros žinios: JAV patvirtino jau antrąją vakciną nuo COVID-19 | kl.lt

GEROS ŽINIOS: JAV PATVIRTINO JAU ANTRĄJĄ VAKCINĄ NUO COVID-19

Jungtinėms Valstijoms šią žiemą kasdien dėl koronaviruso netenkant daugiau nei 2,5 tūkst. gyventojų, penktadienį šalyje skubos tvarka buvo patvirtinta „Moderna“ vakcina nuo COVID-19.

JAV tapo pirmąja šalimi, leidusia dviejų skiepų dozių režimą. „Moderna“ sukurtas preparatas yra jau antroji vakcina, pavirtinta JAV: pirmąją sukūrė farmacijos milžinės „Pfizer“ ir „BioNTech“.

Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kuris dažnai mėgsta prisiimti nuopelnus dėl greito skiepo sukūrimo, tviteryje rašė: „Sveikinimai, „Moderna“ vakcina jau tapo prieinama“.

Lapkritį prezidento rinkimuose D. Trumpą įveikęs ir sausį postą perimsiantis Joe Bidenas taip pat pasidžiaugė naujienomis ir įvykį pavadino „dar vienu svarbiu žingsniu“ kovoje su koronavirusu.

Tačiau išrinktasis prezidentas kartu perspėjo, kad „laukia milžiniški iššūkiai, susiję su vakcinos gamyba ir platinimu, bei didžiulė užduotis paskiepyti šimtus milijonų amerikiečių“.

Anot BBC, JAV iš „Moderna“ ketina įsigyti 200 mln. dozių, o artimiausiu metu ketinama pristatyti 6 mln. vakcinos dozių.

Įrodyta, kad tiek „Pfizer“, tiek ir „Moderna“ skiepai nuo koronaviruso sukeltos ligos apsaugojo maždaug 95 proc. tyrimuose dalyvavusių žmonių, palyginus su tais, kuriems buvo sušvirkštas placebas.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

šiaip

amerikoje vakar pranešta jau šeši žmonės mirė nuo vakcinos jų,firma pranešė,kad neatsako už pasekmes

Anonimas

O izraelis nepatvirtino jokios vakcinos?

o

bilgeicui linksma visus runkelius isguldys nes skiepas skiepui nelygu gal ir gerai maziau durniu liks...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS