Grėsmė: Sirijoje ir Irake yra beveik 30 tūkst. užsienio teroristų | kl.lt

GRĖSMĖ: SIRIJOJE IR IRAKE YRA BEVEIK 30 TŪKST. UŽSIENIO TERORISTŲ

  • 3

Sirijoje ir Irake šiuo metu yra beveik 30 tūkst. „užsienio teroristų kovotojų“, pareiškė antradienį aukšto rango JT pareigūnas perspėdamas, kad išpuolių grėsmė jų šalyse vis labiau didėja.

Užsienio teroristų kovotojų skaičius yra labai didelis karo niokojamoje Sirijoje ir gretimame Irake, sakė Jeanas-Paulis Laborde'as (Žanas Polis Laboras), JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas ir Antiterorizmo komiteto vadovas.

„Jų yra beveik 30 tūkstančių toje teritorijoje; ir kai „Daesh“ („Islamo valstybės“ grupuotės) valdoma teritorija Irake mažėja, matome juos sugrįžtančius ne tik į Europą, bet ir į kitas šalis, iš kurių jie atvyko – pavyzdžiui, Tunisą, Maroką“, – sakė jis žurnalistams Ženevoje.

„Teroro atakų grėsmė tose šalyse vis labiau didėja, kai spaudimas jiems Sirijos ir Irako teritorijose stiprėja“, – pridūrė jis.

J.-P. Laborde'as ragina šalis steigti „filtravimo sistemas, kurios padėtų atskirti iš daugelio (sugrįžtančių) užsieniečių kovotojų, kurie jų yra pavojingi, o kurie – ne“.

Buvęs Prancūzijos teisėjas dar pabrėžė, kad tarptautinė bendruomenė turi teisminių priemonių kovai su terorizmu, bet perspėjo, kad „teroristinių organizacijų prisitaikymas ir lankstumas yra spartesnis negu mūsų“.

Teisminių sistemų lėtumą galima kompensuoti glaudžiau bendradarbiaujant su interneto milžinėmis „Google“, „Twitter“ ir „Microsoft“ ir sekant potencialius teroristus internete.

Tačiau J.-P. Laborde'as nurodė, kad tai reikia daryti nepažeidžiant žodžio laisvės.

Antiterorizmo komitetas, kurį sudaro JT Saugumo Tarybos narių atstovai, buvo įsteigtas Niujorke po išpuolių JAV 2001-ųjų rugsėjo 11-ąją.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

TOKS

TLEBJRDE ir yra teroristų užtarėjas . matyt gauna gerą "otkatą"? , eroristų net nereikia imti į nelaisvę -sunaikinti vietoje .Palikti kokį vieną dėl apklausos .Koks gali būti humaniškas elgesys su žudikais ?

WC..

Teroristų net nereikia imti į nelaisvę -sunaikinti vietoje .Palikti kokį vieną dėl apklausos .Koks gali būti humaniškas elgesys su žudikais ?

300000

Po metų bus 300000 Pasaulio valdovai žaidžia žmonių gyvybėmis .Spjaut į tą humaniškumą banditams. Išnaikinti JUOS visus su jų gimine -gal tuomet susimastys ką reiškia žudyti kitus .Oi kaip reikalingas dabar toks HITLERIS arba STALINAS :Pasibaigtų ta " DEMOKRATIJA" BANDITAMS Ir dievų garbintojams....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS