J. Trudeau: Rusijos veiksmai neleidžia jai tapti visaverte G7 partnere | kl.lt

J. TRUDEAU: RUSIJOS VEIKSMAI NELEIDŽIA JAI TAPTI VISAVERTE G7 PARTNERE

  • 6

Rusijos veiksmai Ukrainoje ir kitose pasaulio dalyse neleidžia jai tapti visaverte Didžiojo septyneto (G7) partnere.

Tai pirmadienį Prancūzijos mieste Bjarice per spaudos konferenciją, skirtą G7 viršūnių susitikimo rezultatams, pareiškė Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau.

„G7 – tai šalių bendraminčių, darančių teigiamą poveikį pasaulio ekonomikai, draugija. Rusijos veiksmai Ukrainoje ir kitur aiškiai leidžia suprasti, kad ji negali būti šios šalių bendraminčių grupės partnerė“, - pabrėžė jis.

Kanados premjeras taip pat pareiškė, jog jei Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bus pakviestas į G7 viršūnių susitikimą Jungtinėse Valstijose 2020 metais, tai jis nevengs bendrauti su juo. „Per pasaulio viršūnių susitikimus aš niekada neaplenkdavau stalų, prie kurių sėdėdavo V. Putinas, - sakė J. Trudeau. – Mes turėjome su juo asmeninių pokalbių, per kuriuos aš pagrįsdavau Kanados būgštavimus dėl viso Rusijos veiksmų spektro ir klausydavausi, ką jis man sako“.

G7 – įtakingiausių išvystytos ekonomikos šalių susivienijimas, kuriam priklauso JAV, Vokietija, Didžioji Britanija, Prancūzija, Japonija, Kanada ir Italija. Septyneto formato klubas egzistavo nuo 1976 iki 1997 metų. Prisijungus Rusijai, jis pradėtas vadinti Didžiuoju aštuonetu. 2014 metais dėl įvykių Ukrainoje Vakarų šalys nusprendė grįžti prie septyneto formato.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Justinas

Puikiai žino kad bus taip kaip pasakys Donaldas:)

Rusija didely deda ant tos G-7

ir y ta kluba visiskai nesiverzia.......o be rusijos tas G-7 yra bevertis

aišku

kad Rusija ar Kinija, yra irgi visavertės ir pirmaujančios šalys, kurių ekonomikos ar kariniai rodikliai gerėja su pagreičiu, kaip the quardian vakar rašė, kai vyko aptarimai, bet kokių reikalų, viskas baigdavosi be rezultatų, nes nebuvo rusų ir kinų nuomonės ir jų sprendimų, o šių metų G7 tapo tik bereikšmiu, prabangiu renginiu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS