JAE priglaudė nuverstą Afganistano prezidentą „humanitariniais pagrindais“ | kl.lt

JAE PRIGLAUDĖ NUVERSTĄ AFGANISTANO PREZIDENTĄ „HUMANITARINIAIS PAGRINDAIS“

Jungtiniai Arabų Emyratai trečiadienį pranešė „humanitariniais pagrindais“ suteikę prieglobstį Afganistano prezidentui Ashrafui Ghani (Ašrafui Ganiui), pabėgusiam iš savo šalies, kai joje valdžią užgrobė Talibanas.

„JAE Užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerija gali patvirtinti, kad JAE humanitariniais pagrindais priėmė į šalį prezidentą Ashrafą Ghani ir jo šeimą“, – sakoma trumpame pranešime.

A. Ghani iš Afganistano pabėgo sekmadienį, kai Talibanas artėjo prie Kabulo, o vėliau užėmė sostinę, nepatirdamas pasipriešinimo.

Per „Facebook“ paskelbtame pranešime A. Ghani pripažino, kad „Talibanas laimėjo“ ir kad jis pabėgo siekdamas išvengti „kraujo liejimo“.

Iki trečiadienio nuversto prezidento buvimo vieta nebuvo žinoma. Spėliota, kad jis galėjo pasitraukti į Tadžikistaną, Uzbekistaną arba Omaną.

Naftos turtingi Jungtiniai Arabų Emyratai jau ne pirmą kartą ištiesia pagalbos ranką buvusiems lyderiams ir jų artimiesiems, tapusiais nepageidaujamais savo šalyse.

2017 metais Dubajus priėmė buvusią Tailando ministrę pirmininkę Yingluck Shinawatra (Inglak Činavat), savo šalyje už akių nuteistą kalėti penkerius metus.

Sosto atsisakęs Ispanijos karalius Juanas Carlosas (Chuanas Karlosas) pernai irgi pasitraukė į JAE, kai buvo keliama klausimų apie jo turto kilmę. Šioje valstybėje aštuonerius metus gyveno ir Pakistano opozicijos lyderė Benazir Bhutto (Benazir Bhuto), tačiau vėliau grįžo į savo šalį ir 2007 metais buvo nužudyta.

JAE yra viena iš trijų valstybių, įskaitant Saudo Arabiją ir Pakistaną, oficialiai pripažinusių ankstesnį Talibano režimą, valdžiusį Afganistaną 1996–2001 metais.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS