Skelbiama, kad šioje vietovėje jos bus dislokuotos iki 2031 metų.
Tai pirmas kartas, kai Japonija nurodė konkretų dislokavimo laiką.
Japonijos gynybos ministerija 2022 metais paskelbė planą sustiprinti savo oro gynybą minimoje saloje, kurioje jau yra Japonijos karinė bazė.
Japonijos gynybos ministras Shinjiro Koizumi spaudos konferencijos metu pareiškė, kad dislokavimas Jonagunio saloje įvyks 2030-aisiais fiskaliniais metais, kurie tęsis iki 2031-ųjų kovo.
Šie komentarai pasirodė jau kelis mėnesius vykstant ginčui tarp Japonijos ir Kinijos. Pekinas antradienį paskelbė, kad įveda eksporto apribojimus dešimtims japonų įmonių, kurios, pasak jo, dalyvauja stiprinant Japonijos kariuomenę.
Japonijos gynybos ministerija kitą savaitę ketina surengti instruktažą vietos gyventojams saloje, esančioje maždaug už 110 kilometrų į rytus nuo Taivano ir už maždaug 1,9 tūkst. kilometrų į pietvakarius nuo Tokijo.
Japonijos ministrė pirmininkė Sanae Takaichi lapkričio mėnesį užsiminė, kad Tokijas galėtų kariniu būdu įsikišti bet kokio išpuolio prieš savarankišką Taivaną atveju.
Kinija laiko Taivaną savo teritorija ir neatmeta galimybės užimti salą jėga.
Po minimų S. Takaichi pareiškimų Pekinas perspėjo savo piliečius nevykti į Japoniją. Tai pakenkė turizmui, kuris laikomas vienu iš pagrindinių Japonijos ekonomikos ramsčių.
Anksčiau šį mėnesį Kinijos diplomatijos vadovas Wang Yi Miuncheno saugumo konferencijoje pareiškė, kad tam tikros jėgos Japonijoje siekia atgaivinti militarizmą.
Penktadienį S. Takaichi parlamentui sakė, kad Kinija intensyvina bandymus „jėga ar prievarta“ pakeisti status quo Rytų Kinijos jūroje ir Pietų Kinijos jūroje. Ji pridūrė, kad Japonija privalo stiprinti savo gynybos pajėgumus.
Naujausi komentarai