JAV ambasadorius Ukrainoje: Rusijos propaganda trukdo pasiekti taiką | kl.lt

JAV AMBASADORIUS UKRAINOJE: RUSIJOS PROPAGANDA TRUKDO PASIEKTI TAIKĄ

Rusijos organizuojamos propagandos kampanijos kenkia taikos deryboms ir neleidžia užbaigti karo Rytų Ukrainoje, teigia Jungtinių Valstijų ambasadorius Ukrainoje Kurtas Volkeris.

Pasak K. Volkerio, Maskva neprisiima atsakomybės už savo vaidmenį kare tarp prorusiškų separatistų ir Ukrainos, o tai „apsunkina padėtį tarptautinei bendruomenei, reikalaujančiai, kad Rusija laikytųsi savo įsipareigojimų“, pagal Minske 2014 ir 2015 m. pasirašytus susitarimus, skelbia Laisvosios Europos radijas.

„Dėl Rusijos bandymų supainioti reikalus ir paneigti tai, ką jie daro, yra apsunkinamas tikrų problemų sprendimas“, – sakė K. Volkeris.

Ukrainos pajėgos ir prorusiški separatistai, kurie įkūrė dvi „liaudies respublikas“ rytiniuose Donecko ir Luhansko regionuose, kovoja nuo 2014 metų balandžio. Kovos prasidėjo po Rusijos įvykdytos Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijos.

Po Krymo aneksijos Rusija sustiprino savo kariuomenę pusiasalyje naujais laivais, raketų sistemomis ir kariniais lėktuvais.

„Tai nėra kažkoks vietinio separatizmo konfliktas. Rusija iš tiesų tai daro, turime tai suprasti. Manau, jei norime, kad ši problema būtų suprasta teisingai, svarbiausia tai perduoti plačiajai visuomenei“, – tvirtino K. Volkeris.

Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, per kovas Rytų Ukrainoje žuvo apie 13 000 žmonių.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Nemeluokit

Ne Rusijos propaganda o Ameriką kartu su savo šalies išdavikais fašistais ukrainiečiais banderos

o

politpropogandos visur uztenka ir visi /teisus/ o realybe bjauresne ir igauna masine nostalgine veidmainyste kur visi niekseliai geri tik sau o visas nelaimes atlaiko eiliniai zmones ....

Pranasas

Bolsevikai nori pakartoti 1937 metus, kai badu buvo ismarinti 7 milijonai ukrainieciu. Uz tai jie dar neasake, kaip neatsake dar daug uz ka. O atsakyti reikes.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS