JAV ėmėsi priemonių blokuoti Š. Korėjai prieigą prie finansų sistemos | kl.lt

JAV ĖMĖSI PRIEMONIŲ BLOKUOTI Š. KORĖJAI PRIEIGĄ PRIE FINANSŲ SISTEMOS

  • 0

Jungtinės Valstijos trečiadienį ėmėsi priemonių siekdamos blokuoti Šiaurės Korėjai prieigą prie pasaulinės finansų sistemos oficialiai šalį pavadinamos „pasauliniu pinigų plovimo koncernu“.

Šios priemonės užkirs kelią tiesioginei ir netiesioginei Šiaurės Korėjos finansinei veiklai JAV bankų sistemoje ir užtikrins, kad jokių trečiųjų šalių operacijų, susijusių su didelėmis JAV dolerių sumomis, nebus galima įvykdyti tranzitu per JAV.

Tokiu veiksmų Amerika ėmėsi reaguodama į neseniai Jungtinių Tautų Saugumo tarybos priimtą rezoliuciją, kuria visos JT narės raginamos nutraukti bankinius santykius su Pchenjanu.

„Jungtinės Valstijos, JT Saugumo Taryba ir mūsų pasauliniai partneriai išlieka budrūs dėl rimtos grėsmės, kurią Šiaurės Korėja kelia pasaulinei finansų rinkai. Šiandienos veiksmai yra dar vienas žingsnis siekiant nutraukti bankinius ryšius su Šiaurės Korėja, ir mes tikimės, kad visos vyriausybės ir finansų institucijos pasielgs taip pat reaguodamas į naująją JT Saugumo Tarybos rezoliuciją“, – sakė JAV iždo departamento laikinasis pasekretorius terorizmo ir finansinės žvalgybos reikalams Adamas Szubinas ŪAfamas Šubinas).

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS