JAV ir sąjungininkai išplėtė sankcijas Baltarusijai dėl migrantų krizės ir žmogaus teisių | kl.lt

JAV IR SĄJUNGININKAI IŠPLĖTĖ SANKCIJAS BALTARUSIJAI DĖL MIGRANTŲ KRIZĖS IR ŽMOGAUS TEISIŲ

Jungtinės Valstijos ir kelios svarbios Vašingtono sąjungininkės ketvirtadienį išplėtė sankcijas Baltarusijai, įvesdamos suvaržymus kai kuriems vyriausybės veikėjams ir juridiniams subjektams už žmogaus teisių pažeidimus ir paramą „migrantų kontrabandai“ kurstymą.

Sankcijos Minskui išplečiamos reaguojant į „besitęsiančius išpuolius prieš žmogaus teises ir pagrindines laisves Baltarusijoje, tarptautinių normų nepaisymą ir besikartojančius represijų aktus“, – sakoma JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados ir Europos Sąjungos bendrame pranešime.

Tarp 20 asmenų, kuriems bus taikomos JAV Iždo departamento paskelbtos naujausios sankcijos, minimas Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos sūnus Dzmitras.

Be to, į sankcijų sąrašą įtrauktos 12 Baltarusijos įmonių ir trys oro transporto vienetai.

JAV sankcijos bus taikomos Baltarusijos kalio trąšų įmonei „Belaruskalij“, kuri yra viena didžiausių šios produkcijos gamintojų pasaulyje ir laikoma svarbiu Minsko režimo pajamų šaltiniu. Suvaržymai taip pat bus taikomi bendrovėms „Transaviaeksport“, „Slavkalij“ ir „Beltecheksport“.

Apie šį Vašingtono ir jo sąjungininkių žingsnį buvo paskelbta kitą dieną po Europos Sąjungos diplomatų siūlymo išplėsti sankcijas dar 28 asmenims ir subjektams Baltarusijoje, kuriomis reaguojama į Minsko režimo vaidmenį kurstant migrantų krizę prie rytinių Bendrijos sienų.

Briuselis kaltina A. Lukašenkos režimą surengus „hibridinę ataką“ prieš ES, priviliodamas tūkstančius migrantų iš Artimųjų Rytų prie Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos sienų.

A. Lukašenka neigia esąs už tai atsakingas.

Valstybės narės jau anksčiau nusprendė išplėsti sankcijas Baltarusijai, o trečiadienį Bendrijos diplomatijos vadovai patvirtino Europos Komisijos sudarytą sąrašą.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

visai laikais jankiai su vasalais

lojo lojo ant Irako prezidento Huseino uzpuole sali , nuzude prezidenta, sugriove sali, ir visi tyli aferistam viskas galima ateis karma ir jiems

Tam faktui

Jei esi apsivogęs ir nori apsaugoti turtus,ir nori valdyti,jei esi diktatorius nereikėjo žaisti demokratijos.,ir mulkinti visų,rezultatą gavo.

Pati Bulbašenka pražudė gopšumas.

Jei nori būti iki mirties.caru ir išdaugoti privokta turtą,tik norėjimas sėdėti ant dbiejų kėdžių.Kam renkti rinkimus ,o paskui juos klastoti ir erzinti rinkėjus.Bulbašenka teisėtai išrinktas pirmą kadencija nes bobutės rankas jam bučiavo.O laimėjęs rinkimus prisiekinėjo,anr konstitucijos ranką padėjęs prie tos jam diaubu tapusios fašistinės vėliavos ,kuria dabar vadina.Prisimena tegul sovietmetį,rinkimų nebuvo,carai buvo iki gyvos galvos.Gal Putinas gerai padarė ,o kaip turtus apsaugosi be valdžios.,apsinulino.,iki gyvos galvos.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS