JAV įspėja V. Putiną dėl eskalacijos Ukrainoje | kl.lt

JAV ĮSPĖJA V. PUTINĄ DĖL ESKALACIJOS UKRAINOJE

JAV grasina Rusijai rimtais padariniais karinės eskalacijos Ukrainos konflikte atveju.

Prezidentas Joe Bidenas per virtualų viršūnių susitikimą antradienį pareikš, kad, jei Rusija nuspręstų imtis karinių veiksmų, jų kaina būtų labai didelė, pirmadienį sakė aukštas JAV vyriausybės atstovas. Tada V. Putinas esą turėtų tikėtis „rimtų ekonominių atsakomųjų priemonių ir iš europiečių, ir iš JAV pusės“ . Tačiau J. Bidenas per pokalbį, anot atstovo, taip pat pabrėš, kad krizė gali būti sprendžiama ir diplomatiniu keliu.

„Mes nežinome, ar prezidentas V. Putinas priėmė sprendimą dėl tolesnės karinės eskalacijos Ukrainoje. Bet mes žinome, kad jis skiria pajėgumų tokiai eskalacijai, jei dėl jos apsispręstų“, - toliau kalbėjo JAV vyriausybės atstovas. J. Bidenas pirmadienį ketino tartis su svarbiausiais Europos sąjungininkais, „kad suderintų savo žinutę“.

Pasak atstovo, jei Rusija įžengtų į Ukrainą, sąjungininkai rytiniame Aljanso flange neabejotinai prašytų papildomų pajėgų, pajėgumų ir manevrų. Tada jie esą gali tikėtis „teigiamo JAV atsako“.

JAV kaltina Rusiją telkiant kariuomenę netoli sienos su Ukraina. Maskva atmeta kaltinimus ir savo ruožtu kaltina Ukrainą daugiau kaip 120 000 karių permetus prie linijos su prorusiškais separatistiniais Donecko ir Luhansko regionais.

V. Putinas ir J. Bidenas antradienį popiet virtualiame susitikime aptars Ukrainos krizę. Taip pat bus kalbama apie kibernetinį saugumą, Irano branduolinę programą ir kitus tarptautinius konfliktus. Abiejų šalių vadovai pirmą kartą asmeniškai buvo susitikę birželį Ženevoje.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Anonimas

Tik pakalbėjo telefonu su Putinu ir pakeitė giesmelę. Jokios karinės pagalbos Ukrainai nebus. Zodziu, kaip toj dainoj : dreba dreba drebulė, dreba Baideno kulė.... Išsigando rusų...

kauniete

Kiek milijonu ukrus apšvarino Bidono sunelis kur dingo bila teveliui tapus prezidentu

labai grazu

kai kas antra deina vienas kita ,,ispeja,,....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS