JAV paskelbė sankcijų Irano moralės policijai | kl.lt

JAV PASKELBĖ SANKCIJŲ IRANO MORALĖS POLICIJAI

  • 3

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį įtraukė Irano vadinamąją moralės policiją į savo sankcijų „juodąjį“ sąrašą.

Tokios priemonės imtasi praėjusią savaitę mirus Mahsai Amini – 22 metų merginai, areštuotai už griežtą aprangos kodą moterims atsakingas policijos skyriaus dėl neva netinkamo hidžabo ryšėjimo.

JAV Iždo departamentas pareiškė, kad moralės policija yra „atsakinga“ už M. Amini mirtį, Irane sukėlusią pasipiktinimą ir protestų bangą, ir paskelbė šiai institucijai sankcijų „už netinkamą elgesį bei smurtą prieš Irano moteris ir už taikių Irano protestuotojų teisių pažeidimus“.

Irano kurdų kilmės merginos mirtis teokratinėje valstybėje išprovokavo masinius ir dažnai smurtinius protestus.

„Mahsa Amini buvo drąsi moteris, kurios mirtis po moralės policijos arešto buvo dar vienas Irano režimo saugumo pajėgų žiaurumo prieš savo šalies žmones aktas“, – pareiškė iždo sekretorė Janet Yellen (Džanet Jelen).

„Griežtai smerkiame šį nesuvokiamą elgesį ir raginame Irano vyriausybę nutraukti savo smurtą prieš moteris ir savo besitęsiantį smurtinį susidorojimą su žodžio ir susirinkimo laisve“, – pažymėjo ji.

Oficialiais duomenimis, per neramumus, kilusius po M. Amini mirties, per kuriuos moterys degino savo skaras, o protestuotojai smerkė vyriausybės vadovavimą ir moterims taikomus apribojimus, žuvo mažiausiai 17 žmonių.

Tuo metu Osle įsikūrusi nevyriausybinė grupė „Iran Human Rights“ skelbia, kad per šešis smurto vakarus žuvo mažiausiai 31 civilis gyventojas.

Iždo departamento taikomų sankcijų tikslas – įšaldyti bet kokį sankcionuotų subjektų turtą Jungtinių Valstijų jurisdikcijoje. Be to, siekiama visiems fiziniams bei juridiniams JAV asmenims, įskaitant Amerikoje veikiančius tarptautinius bankus, uždrausti turėti verslo ryšių su šiais subjektais, kuriems tokiu būdu ribojama prieiga prie pasaulinių finansinių tinklų.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Patarimas

Nesikiškit i kitų šalių vidaus reikalus, jankiai. Jūs patys esat didžiausia pasaulio nelaimė. Kai jus kas nušluos nuo žemės paviršiaus, pasaulis lengviau atsikvėps.

JUOKIASI PUODAS...

Kad katilas juodas...Ne Amerikos policijai aiškinti kaip reikia dirbti. Tie kurie juodžkius pasmaugia tiesiog gatvėje....

tik

jav vardu tai dirba izraelis nes jam persai D gresme nes turi AB ir tai ne juokas ...===

SUSIJUSIOS NAUJIENOS