JAV paskelbė sankcijų Rusijos pareigūnams dėl A. Navalno apnuodijimo | kl.lt

JAV PASKELBĖ SANKCIJŲ RUSIJOS PAREIGŪNAMS DĖL A. NAVALNO APNUODIJIMO

JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija antradienį paskelbė sankcijų Rusijos pareigūnams ir verslo subjektams dėl opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimo.

„Žvalgybos bendruomenė su dideliu patikimumu vertina, kad Rusijos federalinės saugumo tarnybos FSB pareigūnai panaudojo nervus paralyžiuojančią medžiagą, žinomą kaip „Novičiok“, apnuodyti Rusijos opozicijos lyderį Aleksejų Navalną 2020 metų rugpjūčio 20 dieną“, – sakė vienas aukšto rango JAV pareigūnas.

Derindamos veiksmus su Europos Sąjunga, Jungtinės Valstijos dar kartą pareikalavo, kad Rusija paleistų A. Navalną, kuris buvo suimtas sausį, kai grįžo į Maskvą iš Vokietijos, kur kelis mėnesius gydėsi po apnuodijimo. Jo suėmimas ir A. Navalno kaltinimai, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra įsitraukęs į didžiulio masto korupcijos schemas, išprovokavo masinius protestus daugelyje šalies miestų.

Pareigūnai sakė, kad JAV įves sankcijas „septyniems Rusijos vyriausybės aukšto rango nariams“. Tikimasi, kad daugiau detalių bus paskelbta vėliau antradienį.

Pasak šaltinių, JAV taip pat suvaržys eksportą į Rusiją. Tai atitiktų J. Bideno pažadą Maskvos atžvilgiu laikytis griežtesnės linijos negu jo pirmtakas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), ne kartą palankiai atsiliepęs apie V. Putiną.

Šios sankcijos yra pirmieji JAV suvaržymai Rusijai nuo J. Bideno administracijos darbo pradžios. Naujasis prezidentas žadėjo duoti atkirtį V. Putinui dėl tokių veiksmų kaip Rusijos vykdomas opozicijos persekiojimas arba kibernetinės atakų užsienyje, įskaitant nukreiptas prieš JAV vyriausybės tarnybas ir verslo subjektus.

„Siunčiame Rusijai aiškų signalą, kad už cheminių ginklų naudojimą sulaukiama aiškių pasekmių“, – sakė kitas pareigūnas.

44 metų A. Navalnas pasijuto blogai ir neteko sąmonės rugpjūtį skrisdamas į Maskvą iš vieno Sibiro miesto.

Jis vėliau buvo skubiai išskraidintas į Vokietiją, kur gydytojai padarė išvadą, kad Kremliaus kritikas buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta kovine medžiaga „Novičiok“. Tos pačios grupės medžiaga taip pat buvo panaudota 2018 metais per ataką pietų Anglijoje, kai buvo pasikėsinta nužudyti buvusį dvigubą agentą rusą Sergejų Skripalį ir jo dukterį Juliją.

Tuo metu Britanijos visuomeninio transliuotojo BBC žurnalistė Barbara Plett Usher (Barbara Plet Ašer) per „Twitter“ parašė, kad dėl A. Navalno apnuodijimo JAV taikys sankcijas 14 Rusijos organizacijų, susijusių su cheminių ir biologinių medžiagų gamyba.

„JAV skelbia sankcijas dėl Aleksejaus Navalno apnuodijimo ir įkalinimo... griežtindamos eksportą 14-ai organizacijų, susijusių su biologinių ir cheminių [medžiagų] gamyba“, – nurodė ji.

Šių organizacijų sąrašo JAV kol kas oficialiai nepaskelbė.

Anksčiau antradienį taip pat įsigaliojo Europos Sąjunga sankcijos Rusijos pareigūnams, susijusiems su A. Navalno įkalinimu. Jos bus taikomos Rusijos tyrimų komiteto vadovui Aleksandrui Bastyrkinui, Nacionalinės gvardijos vadui Viktorui Zolotovui, generaliniam prokurorui Igoriui Krasnovui, Federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) direktoriui Aleksandrui Kalašnikovui.

Šiems asmenims bus draudžiama atvykti į Bendriją, o visas ES jurisdikcijoje esantis jų turtas bus įšaldytas.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Faktas

Rusija šiko ant korumpuotų padugnių skirtu sankcijų. Rusijai sankcijos labai padėjo. Savo gamybą pertvarkė ir dabar pati beveik viską pati gamina. Rusija nenusileis korumpuotiems eurosojūzo klerkams ir apsišaukėliui Baidenui dėl padugnės Naseralno. Nasralnui ir jo pastumdėliams dar yra iškelta byla už suaukotų pinigų išgrobstymą. Tad dar prisisėdės metelių. Aiškėja faktai, kad jo veiklą organizuoja ir kontroliuoja MI-6 cpec. tarnyba.

anonimas

nesuprasi kam kremlinams reikalingas tas atskalunas , galėjo ji šimtus kartu užkakošinti ir butu jau pamiršta . Kažkoks žaidimas vyksta .

Skaitytojas

Good news!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS