JT: dėl COVID-19 įvesti apribojimai įkalino beveik 3 mln. migrantų | kl.lt

JT: DĖL COVID-19 ĮVESTI APRIBOJIMAI ĮKALINO BEVEIK 3 MLN. MIGRANTŲ

Daugiau nei 2,7 mln. į namus norinčių grįžti migrantų įstrigo užsienyje dėl apribojimų, susijusių su koronaviruso pandemija, penktadienį paskelbė Jungtinės Tautos.

Pasaulio šalims reikia skubiai pagerinti bendradarbiavimą, kad žmonės galėtų saugiai grįžti namo, nepaisant dėl koronaviruso įvestų suvaržymų, nurodė JT Tarptautinė migracijos organizacija (TMO).

TMO savo ataskaitoje perspėjo, kad dėl sienų uždarymo ir kelionių draudimų daugybė migrantų atsidūrė keblioje padėtyje.

Keblioje padėtyje atsidūrusiais migrantais organizacija vadina asmenis, esančius už savo įprastai gyvenamos šalies ribų ir norinčius sugrįžti namo, bet negalinčius to padaryti dėl apribojimų, susijusių su pandemija.

TMO vadovas Antonio Vitorino (Antoniju Vitorinas) paragino valstybes daryti daugiau, kad padėtų maždaug 2,75 mln. aklavietėje atsidūrusių žmonių.

„Pats mastas ir judėjimo apribojimų įvedimas dešimtims tūkstančių, įskaitant sienų uždarymą ir karantiną, įvestą dėl COVID-19, reikalauja, kad šalys užmegztų ryšius su kaimyninėmis ir migrantų kilmės šalimis, siekiant patenkinti jų poreikius ir (apsaugoti) silpnas vietas“, – sakoma TMO vadovo pareiškime.

„Migrantai gali būti saugiai ir garbingai sugrąžinti namo, nepaisant dėl COVID-19 įvestų apribojimų“, – nurodoma jame.

Pasak TMO, iki liepos 13 dienos buvo oficialiai registruota  2,75 mln. užsienio šalyse įstrigusių  migrantų, kuriems reikia pagalbos, įskaitant pagalbą maistu, vandeniu, pastoge, bei sugrąžinimo namo.

Tarp jų esama sezoninių darbininkų, laikiną leidimą gyventi užsienio šalyje turėjusių asmenų, tarptautinių studentų, asmenų, vykusių į užsienį gydytis bei jūrininkų.

Daugiausiai migrantų – 1,26 mln. – yra įstrigę Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje, dar 977 tūkst. – Azijoje ir Ramiojo vandenyno regiono šalyse.

203 tūkst. asmenų negali išvykti iš Europos ekonominės erdvės ir Šveicarijos, 111 tūkst. yra įstrigę Šiaurės ir Centrinės Amerikos šalyse ir Karibų regione.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS