Karalienė Elizabeth II dalyvavo savo viešpatavimo platininio jubiliejaus šventėje | kl.lt

KARALIENĖ ELIZABETH II DALYVAVO SAVO VIEŠPATAVIMO PLATININIO JUBILIEJAUS ŠVENTĖJE

Besišypsanti britų karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) sekmadienį dalyvavo Vindzore vykusiuose jos viešpatavimo platininio jubiliejaus renginiuose, nors prieš kelias dienas monarchei dėl pašlijusios sveikatos ir senyvo amžiaus teko pirmą kartą per beveik 60 metų praleisti JK parlamento atidarymą.

Ramsčiuodamasi lazdele 96 metų monarchė ėjo į karališkąją ložę ruošiantis šou „Galopas per istoriją“ (A Gallop Through History), surengtam netoli jos namų Vindzoro pilyje į vakarus nuo Londono.

Per ekstravagantišką jojimo reginį, pritraukusį daug žvaigždžių, įskaitant Holivudo aktorius Tomą Cruise'ą (Tomą Kruzą) ir Helen Mirren (Helen Miren), žiūrovai plojo karalienei atsistoję.

Penktadienį Elizabeth II, vis rečiau pasirodanti viešumoje, beveik valandą praleido toje pačioje vietoje vykstančioje Vindzoro karališkojoje žirgų parodoje.

Praėjusią savaitę karalienė nedalyvavo atidarant parlamento sesiją. Tai buvo pirmas kartas nuo 1963 metų, kai ji praleido šį renginį.

Pasak pareigūnų, tokį sprendimą valstybės vadovė priėmė dėl „atsitiktinių judėjimo sutrikimų“, kamuojančių ją nuo praėjusių metų.

2021-ųjų spalį ji neplanuotai praleido naktį ligoninėje, o dėl silpnos sveikatos atsisakė dalyvauti daugelyje viešų renginių.

Ankstesnį kartą Elizabeth II viešumoje pasirodė kovo pabaigoje – per Vestminsterio abatijoje vykusias pamaldas už savo velionį sutuoktinį princą Philipą (Filipą).

Tuomet monarchė naudojosi lazdele, jai prireikė pagalbos, kad galėtų nueiti į savo vietą.

Vis retesni karalienės pasirodymai ir užsikrėtimas pandeminiu koronavirusu šių metų pradžioje pakurstė nerimą dėl jos sveikatos. Elizabeth II Britanijos soste yra rekordiškai ilgai – jau 70 metų.

Birželio pradžioje planuojama surengti keturių dienų trukmės viešas Platininio jubiliejaus iškilmes, įskaitant karinius paradus, viešą pasirodymą, piknikus ir popmuzikos koncertą.

Karalienės vyriausiasis sūnus, 73 metų princas Charlesas (Čarlzas), pavadavo ją per parlamento atidarymą. Tai buvo lig šiol aiškiausias ženklas, kad Elizabeth II viešpatavimas eina į pabaigą.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Nuomonė

Laikas tai bobai atsistatydinti, užsisėdėjo savo krėsle. O tai sūnui taip ir neteks pakaraliauti.

tai labai, labai

labai aktuali Lietuvai informacija. Labai labai labai.

taip

kartu su imperija griuva ir monarhija ir tai turbut paskutyne sios /parodos/ israiska po ju paseks likusios galimai be frankemociju?===

SUSIJUSIOS NAUJIENOS