Kariuomenė: nuo Irano atakos Izraelis apsigynė išvien su JAV ir kitais sąjungininkais | kl.lt

KARIUOMENĖ: NUO IRANO ATAKOS IZRAELIS APSIGYNĖ IŠVIEN SU JAV IR KITAIS SĄJUNGININKAIS

 Izraelio kariuomenė sekmadienį paskelbė, kad Izraelis, JAV, Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir kiti sąjungininkai pirmą kartą veikė kartu kaip „koalicija“ gindami šalį nuo beprecedentės Irano įvykdytos atakos, praneša AFP.

Iranas šimtus raketų ir dronų prieš Izraelį paleido naktį iš šeštadienio į sekmadienį ir tai buvo pirmasis toks tiesioginis puolimas.

„Mes drauge apsigynėme nuo Irano atakos. Tai buvo pirmasis kartas kai tokia koalicija veikė išvien prieš Iraną ir jo rėmėjus Artimuosiuose Rytuose“, – sekmadienį sakė kontradmirolas Danielis Hagari, Izraelio kariuomenės atstovas spaudai.

„Iranas paleido daugiau nei 350 balistinių ir sparnuotųjų raketų, ir kamikadzių dronų link Izraelio, o su šiomis grėsmėmis pakeliui galėjo susidurti ir kitos regiono valstybės“, – sakė jis.

Teheranas ataką surengė kerštaudamas už anksčiau balandžio mėnesį įvykusį oro antskrydį prieš Irano konsulatą Sirijos sostinėje Damaske, dėl kurio kaltino Izraelį.

Be to, sekmadienį Izraelio užsienio reikalų ministras Israelis Katzas savo kolegoms iš Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos teigė, kad „Iranas privalo sumokėti“ už savo veiksmus.

„Aš jiems pasakiau – dabar jūs turite susilpninti Irano režimą, pasmerkti Irano islamo revoliucinės gvardijos korpusą kaip teroristinę organizaciją ir pritaikyti žlugdančias sankcijas Irano raketų programai“, – sakė ministras.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Rasa

JAV - žydų pasikniukai.

Anonimas

Nebūtų Izraelio- nebūtų ir karo Artimuosiuose Rytuose.

Anonimas

O ukrainieciai palikti zuti,nes viskas atiduodama zydams,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS