Ar tikrai visi rusų kariai išvyko iš Baltarusijos po „Zapad 2017“? | kl.lt

AR TIKRAI VISI RUSŲ KARIAI IŠVYKO IŠ BALTARUSIJOS PO „ZAPAD 2017“?

  • 5

Dar neaišku, ar visi Rusijos kariuomenės daliniai išvyko iš Baltarusijos pasibaigus karinėms pratyboms „Zapad 2017“, ketvirtadienį pareiškė Latvijos Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų (NGP) vadas Leonidas Kalninis.

Pasak jo, pasibaigus „Zapad 2017“, Latvijos gynybos planai nepasikeitė; šalis ir toliau stengiasi gerinti NGP kovinius pajėgumus.

„Kiekviena šalis turi teisę treniruoti savo ginkluotąsias pajėgas, ir jau prieš kurį laiką padarėme išvadą, kad gyvename šalia kaimynės, turinčios kitokį požiūrį negu mūsų. Ir toliau vystome savo kovinius sugebėjimus. Pratybos „Zapad“ nelėmė, kad kuri nors konkreti sritis būtų vystoma sparčiau. Nuolat tobuliname savo kovinius pajėgumus, ir tai nėra susiję su „Zapad“, – pareiškė L. Kalninis.

NGP vadas sakė nemanantis, kad Latvijos visuomenė turėtų būti sunerimusi dėl rugsėjo 14-20 dienomis vykusių bendrų Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų.

„Norėčiau aiškiai pasakyti visuomenei, kad esame pasirengę ginti Latviją. Žiniasklaidoje pasirodė daug pranešimų apie tas pratybas, tačiau tai dar nereiškia, kad privalome priimti kardinalius sprendimus dėl kažkokios didžiulės grėsmės“, – pabrėžė jis.

Nors Ukrainos kariuomenė spalį pareiškė, kad kai kurie rusų karių daliniai pasiliko Baltarusijoje po tų pratybų, L. Kalninis sakė nesantis tikras, kad tai tiesa. Jo teigimu, dar neaišku, ar tie daliniai išvyko iš Baltarusijos, ar ne.

„Jei tai būtų faktas, taip ir pasakyčiau. Šiuo metu tai nėra aišku. Rusija oficialiai yra pareiškusi, kad visi jos kariai pasitraukė iš Baltarusijos, todėl dabar nekomentuosiu savo kolegos iš Ukrainos pareiškimų“, – teigė Latvijos NGP vadas.

Jis taip pat sakė, kad tebėra ruošiamos detalesnės išvados apie „Zapad 2017“.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Debilui Lietuviui

Ar tai ir vėl RUSAI PUOLA !!!

Lape

Latvijos NGP vadas Leonid Kalnin. Na taip, cia taip, jo...

...

O ar JAV savo karius nuo Rusijos pasienio atitraukė?..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS