Kijevas: Ukraina negali atsisakyti Minsko susitarimų, bet juos reikia modernizuoti | kl.lt

KIJEVAS: UKRAINA NEGALI ATSISAKYTI MINSKO SUSITARIMŲ, BET JUOS REIKIA MODERNIZUOTI

Kijevas negali atsisakyti Minsko susitarimų, nežiūrint į tai, kad jie tėra politinio-diplomatinio pobūdžio, tačiau dokumentų tekstą reikia modernizuoti,  pareiškė vicepremjeras Oleksijus Reznikovas, atsakingas už laikinai okupuotų teritorijų Rytų Ukrainoje reintegraciją.

„Minsko susitarimai yra politinio-diplomatinio pobūdžio. Tai yra susitarimai, bet jokiais būdais ne tarptautinė sutartis ir juo labiau -  ne tarptautinis įstatymas, bet tai nereiškia, kad Ukraina gali atsisakyti Minsko susitarimų“, – sakė O. Reznikovas spaudos konferencijoje tema „Minsko susitarimai. Vykdyti negalima atsisakyti?“

Jis taip pat pridūrė, kad „Minsko susitarimai išlieka vienintele kol kas turima baze, kurios principai, o svarbiausia – tikslai, užbaigti karą Donbase“.

O. Reznikovas taip pat pabrėžė būtinybę modernizuoti šiuos susitarimus.

„Man, kaip teisininkui, nepatinka „Minsko susitarimo vykdymo priemonių komplekso“ tekstas, konkrečiai – 9-as punktas, kur kalbama apie vietos rinkimų eiliškumą Donbase bei Ukrainos ir Rusijos pasienio kontrolės perdavimą. Mažų mažiausiai, šį punktą reikia modernizuoti ir peržiūrėti, nes dabartine redakcija jis yra neįgyvendinamas“, – sakė ministras.

O. Reznikovas taip pat paragino Rusiją atidžiai įsiskaityti į susitarimų tekstą.

„Pirmas punktas yra saugumo klausimai. Neišsprendus saugumo klausimų, negali būti nė kalbos apie kokių nors politinių dalykų įgyvendinimą. Tuo metu Rusija nuolat mini politinio susitarimo prioritetą, užmiršdama saugumą“, – paaiškino vicepremjeras.

Savo ruožtu Iryna Heraščenko, viena parlamentinės frakcijos „Europos solidarumas“ pirmininkų, pareiškė, kad nemato Rusijos pozicijos pasikeitimo Minsko procese.

„Nematau jokių pasikeitimų Rusijos Federacijos pozicijoje ir  pasiūlymų iš ORDLO (atskirtų Luhansko ir Donecko rajonų). Akivaizdu, kad pastarieji yra Rusijos įtakoje. Jų tikslas – diskredituoti Minsko platformą – išlieka jų naratyve“, – sakė I. Heraščenko.

Ukrainos vyriausybė su Rusijos remiamais separatistais Donecke ir Luhanske kovoja nuo 2014 metų. Šis konfliktas prasidėjo Maskvai anksčiau tais pačiais metais aneksavus Krymo pusiasalį po Kijeve įvykusios proeuropietiškos Maidano revoliucijos.

Nuo tada per konfliktą žuvo daugiau kaip 13 tūkst. žmonių ir beveik 1,5 mln. turėjo palikti savo namus.

Ukraina ir jos sąjungininkės Vakaruose kaltina Rusiją siunčiant separatistams į pagalbą karių ir ginkluotės, bet Maskva tokius kaltinimus neigia.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

To tai

Kiek aš suprantu rusakalbis yra носитель языка aka native speaker. Yra keleta kriteriju.

Tai

kas po velnių tie rusakalbiai?Kiek aš suprantu tai tu arba rusas arba ne.Išeina jeigu aš moku rusų kalbą tai mane jau priskiria prie rusų?O jeigu aš moku dar anglų,vokiečių.prancūzų šiek tiek norvegų,tai prie kurių mane priskirsit-debilai.Ir sugalvok tu man rusakalbiai,čia tipo visi bijokit-žiūrėkit kiek mūsų daug r u s a k a l b i ų.Kiekvienas normalus žmogus moka po kelias kalbas ir nereikia jų skyrstyti į tam tikras kategorijas.Jeigu jau jums taip norisi tai skyrstykit įprijaučiančius rusams arba ne,taip bus teisingiau.

KIEK METŲ DAR TĘSIS "MODERNIZAVIMAS" ?

Panašu, kad tol, kol Ukrainoje nebus nušluoti nuo valdžios NACIONALISTAI. Nei viena rusakalbių sritis nebus Ukrainos žinioje kol nebus užtikrintas jų saugumas. Kitokiu atveju jie bus naikinami Ukrainos nacių, kaip vokiečių naciai naikino žydų tautą.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS