Kim Jong Uno sesuo gavo postą aukščiausioje Šiaurės Korėjos valdžios institucijoje | kl.lt

KIM JONG UNO SESUO GAVO POSTĄ AUKŠČIAUSIOJE ŠIAURĖS KORĖJOS VALDŽIOS INSTITUCIJOJE

Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) įtakinga sesuo buvo paskirta į šalies aukščiausią valdžios instituciją, ketvirtadienį paskelbė oficialioji naujienų agentūra KCNA.

Kim Yo Jong (Kim Jo Čen), svarbi savo brolio patarėja, į Valstybės reikalų komisiją paskirta pagal virtinę pakeitimų, patvirtintų marionetiniame parlamente –  Aukščiausiajame Liaudies Susirinkime (ALS).

Ne mažiau kaip devyni Komisijos nariai buvo atleisti. Tarp jų yra vienas iš Komisijos vicepirmininkų Pak Pong Ju (Pak Pon Džu) ir diplomatė Choe Son Hui (Čvė Son Hui) – viena iš nedaugelio aukšto rango moterų Šiaurės Korėjos hierarchijoje, suvaidinusi svarbų vaidmenį derybose su Jungtinėmis Valstijomis.

Oficialusis laikraštis „Rodong Sinmun“ ketvirtadienį išspausdino aštuonių naujai paskirtų pareigūnų nuotraukas. Kim Yo Jong tarp šių asmenų išsiskiria ir dėl savo jaunystės, ir kaip vienintelė moteris.

Ji dažnai matoma šalia savo brolio, su kuriuo lankė mokyklą Šveicarijoje. Kim Yo Jong vyko ir į Kim Jong Uno viršūnių susitikimus su tuometiniu JAV prezidentu Donaldu Trumpu (Donaldu Trampu) bei Pietų Korėjos lyderiu Moon Jae-inu (Mun Džejinu).

Koks tiksliai yra jos politinis vaidmuo, ilgą laiką buvo spėliojama. Taip pat aptarinėta galimybė jai vieną dieną pakeisti savo brolį ir tapti pirmąja moterimi socialiai konservatyvios Šiaurės Korėjos lyderio poste.

Kim Yo Jong retkarčiais tulžingai pasmerkia Vašingtoną ar Seulą valstybinės žiniasklaidos skelbiamais pareiškimais. Taip buvo ir prieš tai, kai Šiaurės Korėja susprogdino jos teritorijoje prie sienos su Pietų Korėja veikusį ryšių biurą, pastatytą ir finansuotą Seulo.

Kadangi ji užėmė palyginti neaukštą valdančiosios Darbininkų partijos Centro Komiteto departamento direktoriaus pavaduotojos postą, šie pareiškimai turėjo tam tikro dviprasmiškumo. Kai kuriais atvejais ji konkrečiai nurodydavo, kad kalba iš asmeninės perspektyvos.

Oficialus Kim Yo Jong rangas būdavo tai aukštesnis, tai žemesnis, bet naujasis postas Valstybės reikalų komisijoje kol kas yra aukščiausia jos kada nors užimta pozicija.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS