„Dėl muitų įvedimo Kinija ne kartą yra pareiškusi savo poziciją, kad prekybos ir muitų karai neturi nugalėtojų, o protekcionizmas nėra išeitis“, – nurodė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning.
Sekmadienį Baltųjų rūmų šeimininkas užsipuolė 11 BRICS šalių ir pažadėjo įvesti papildomą 10 proc. muitą didelių besivystančių ekonomikų klubui, kuriam priklauso Brazilija, Rusija, Indija ir Kinija.
„Bet kuriai šaliai, prisijungusiai prie antiamerikietiškos BRICS politikos, bus taikomas PAPILDOMAS 10 proc. muitas. Šiai politikai nebus daroma jokių išimčių“, – sekmadienį savo socialiniame tinkle „Truth Social“ pareiškė D. Trumpas.
JAV prezidentas taip pat apkaltino BRICS šalis „antiamerikietiškumu“ po to, kai sekmadienį vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime jos pasmerkė D. Trumpo muitus.
Respublikonas taip pat pridūrė, kad pirmadienį pradės siųsti kitoms šalims pirmuosius laiškus dėl muitų ir prekybos susitarimų, artėjant terminui, kai baigsis didesnių muitų taikymo sustabdymas.
D. Trumpas sekmadienį pareiškė, kad išsiųs iki 15 laiškų, įspėdamas, kad jei šalys nesudarys susitarimų, JAV vėl pradės taikyti didelius importo muitus, kuriuos jis įvedė balandį.
Prieš du dešimtmečius sumanytas kaip sparčiai augančios ekonomikos šalių forumas, BRICS pradėtas vertinti kaip Kinijos kuriama atsvara JAV ir Vakarų Europos galiai.
Tačiau pirmadienį Pekinas gyrė BRICS kaip „svarbią besiformuojančios rinkos ekonomikos šalių ir besivystančių šalių bendradarbiavimo platformą“.
„Ji skatina atvirumą, įtrauktį ir abipusiai naudingą bendradarbiavimą“, – sakė URM atstovė spaudai.
„Ji nesivelia į konfrontaciją stovyklose ir nėra nukreipta prieš jokią šalį“, – pridūrė ji.
Naujausi komentarai