Kinijos ambasada Vokietijoje užsipuolė A. Baerbock dėl pastabų apie Taivaną | kl.lt

KINIJOS AMBASADA VOKIETIJOJE UŽSIPUOLĖ A. BAERBOCK DĖL PASTABŲ APIE TAIVANĄ

Kinijos ambasada Berlyne užsipuolė Vokietijos užsienio reikalų ministrę Annaleną Baerbock dėl jos komentarų, susijusių su Taivanu, ir apkaltino ją „insinuacijomis“, „sąmoningu faktų iškraipymu“ ir kišimusi į vidaus reikalus.

Penktadienį paskelbtame pareiškime turimos omenyje A. Baerbock pastabos, kurias ji išsakė pirmadienį būdama Niujorke ir dalyvaudama 10-ojoje Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties (BGNS) peržiūros konferencijoje.

„Mums nepriimtina, kai pažeidžiama tarptautinė teisė ir didesnė kaimynė, pažeisdama tarptautinę teisę, įsiveržia į mažesnę kaimynę – tai, žinoma, taikoma ir Kinijai, ypač šiomis dienomis“, – sakė A. Baerbock.

Nurodydama „brutalų Rusijos puolamąjį karą“ prieš Ukrainą, ji pabrėžė, kad pasaulio bendruomenei nepriimtina, kai didesnė šalis užpuola silpnesnę kaimynę.

Kinijos ambasada Vokietijoje savo pareiškime teigė, kad tokioms pastaboms trūksta „bet kokių istorinių žinių“ ir jos neatitinka faktų.

Taivanas yra ne silpnesnė Kinijos kaimynė, o Kinijos provincija, sakoma Kinijos ambasados pareiškime. O Taivano klausimas yra Kinijos vidaus reikalas ir „tapatinti Ukrainos klausimą su Taivano klausimu yra sąmoningas faktų iškraipymas ir kišimasis į Kinijos vidaus reikalus“.

Komunistinė Kinijos Liaudies Respublikos vadovybė tvirtina, kad Taivanas yra Kinijos dalis, ir tvirtina, kad susijungimas su žemynine dalimi yra neišvengiamas. Tačiau 23 milijonai Taivano gyventojų laiko save nepriklausomais.

 

Gairės: Kinija, Taivanas, Annalena Baerbock, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS