Klimato aktyvistė G. Thunberg kreipėsi į pasaulio lyderius: kaip jūs drįstate? | kl.lt

KLIMATO AKTYVISTĖ G. THUNBERG KREIPĖSI Į PASAULIO LYDERIUS: KAIP JŪS DRĮSTATE?

  • 19

Klimato aktyvistė Greta Thunberg Jungtinių Tautų (JT) klimato susitikime apkaltino pasaulio lyderius jaunosios kartos išdavimu dėl nesugebėjimo susitvarkyti su šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimu.

Švedė paauglė, tapusi pasauliniu klimato judėjimo veidu, auditorijai pirmiausia sakė: „Mano žinutė tokia – mes jus stebėsime“. Tačiau greitai paaiškėjo, kad kalbos tonas yra daug rimtesnis, nei galėjo pasirodyti.

„Tai – neteisinga. Aš neturėčiau čia būti. Aš turėčiau būti mokykloje kitoje vandenyno pusėje“, – sakė šešiolikmetė, kuri pasiėmė metų trukmės atostogas nuo mokslų. „Jūs kreipiatės į jaunus žmones ieškodami vilties. Kaip jūs drįstate?“ – klausė G. Thunberg.

„Jūs su savo tuščiais žodžiais pavogėte mano svajones ir vaikystę. Žmonės kenčia, žmonės miršta, žlunga ekosistemos. Šiuo metu yra prasidėjęs masinis nykimas, o viskas, apie ką jūs galite kalbėti, yra pinigai ir pasakos apie amžiną ekonominį augimą. Kaip jūs drįstate?“ – pridūrė ji.

Ji taip pat sakė, kad pokalbiuose su lyderiais ji sužinojo, jog jaunimas yra išgirstas ir suprastas situacijos skubumas.

„Jūs mus nuviliate. Jauni žmonės pradeda suprasti jūsų išdavystę. Visos ateities kartos savo žvilgsnius yra nukreipusios į jus. Jei toliau mus nuvilsite, mes jums niekada neatleisime“, – kalbėjo G. Thunberg.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

kl

per mazai pasake apie valgiazmogius-driezazmogius................

Anonimas

Tame renginėlyje sukasi tokie pinigai, kurių Lietuvai nieko neveikiant užtektu kokiai 30 metų. O sergantis vaikas jiems mažiausiai rūpi

varge

juk nesveika mergaitė, kodėl ji rodoma per visas info...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS