Kosovas pateikė paraišką prisijungti prie Europos Tarybos: perspektyvos miglotos | kl.lt

KOSOVAS PATEIKĖ PARAIŠKĄ PRISIJUNGTI PRIE EUROPOS TARYBOS: PERSPEKTYVOS MIGLOTOS

Maža Balkanų respublika Kosovas teikia paraišką tapti Europos Tarybos nare. Vyriausybė Prištinoje pavedė Užsienio reikalų ministerijai imtis tam reikalingų žingsnių, sakoma pranešime. Užsienio reikalų ministrė Donika Gervalla-Schwarz netrukus po to asmeniškai perdavė paraišką organizacijos būstinėje Strasbūre, „Twitter“ pranešė ministerija.

Europos Taryba yra 46 šalis nares vienijanti organizacija. Jai, be kitų, priklauso visos Balkanų šalys, išskyrus Kosovą. Tai nėra ES institucija. Europos Tarybos uždavinys yra stebėti, kaip šalys narės laikosi žmogaus teisių. Kovo pradžioje organizacija dėl karo Ukrainoje pašalino iš savo gretų Rusiją.

„Žmogaus teises ir pagrindines laisves garantuoja Kosovo Respublikos konstitucija“, – pažymi Priština. Į 2008 metais nepriklausomybę paskelbusio Kosovo pagrindinį įstatymą integruota Europos žmogaus teisių konvencija, kuri yra Europos Tarybos pagrindinis dokumentas, ir kiti tarptautiniai žmogaus teisių dokumentai.

Vis dėlto Kosovo perspektyvos tapti Europos Tarybos nare miglotos. Buvusios Serbijos provincijos, kurios 1,9 mln. gyventojų šiandien yra beveik vien albanai, kelios Europos Tarybos narės nepripažįsta. Pirmiausiai Serbija nepripažįsta buvusios savo provincijos savarankiškumo. Tačiau iki šiol Kosovo nėra pripažinusios ir ES šalys Ispanija, Rumunija, Graikija, Kipras ir Slovakija.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

tik

tuscias politcirkas kai buktai /avinai/ patys prasosi i /skerdykla/ jiems sakoma kad teks palaukt nes /skerdz iai/ uzimti ''''''

SUSIJUSIOS NAUJIENOS